minua pelottaa, kun hän saapuu tänne. en pelkää rakkautemme puolesta, sillälemme olleet jo kauan yhdessä ja olen asunut sielläpäin. nyt vain tulin takaisin tänne suomeen ..minua pelottaa, että hän kyllästyy maahamme, ei tajua sen raakaa kauneutta. thaimaan kauneusn on pehmeä ja lämmin ja suomen kauneus erilaista, se on kylmää ja viiltävää.
miten saan hänet viihtymään täällä. pelkään kaikkea, esim. että hän ei pidä ruoastamme, inhoaa pakkasia ja sen seurauksesta kaikki menee pilalle.
tiedän ettei minulla pitäisi suhteemme pituuden takia olla huolta, mutta haluaisin että hänellä olisi hyvä olla täällä .
kultani thaimaasta...
5
368
Vastaukset
- 25
kyllä rakkaus auttaa kestämään suomen oloja. kesähän on myös mitä parhainta aikaa täällä.
- Kyllä terve
Nainen sympatiseeraa mutta ongelmanaiset on asia erikseen.
- Öö mitä
Sä oikein yrität selittää.?
Toisten ihmisten makuukammariasiat ei sulle kuulu pätkääkään.
- Kevät tulee
Olet ihana kun huolehdit.Olen itse naisesi kaltaisessa tilanteessa ja muuttamassa viikon päästä rakkaani luokse hänen kotimaahansa.Hän mietti sähköpostissaan ihan samoja, ehkä hieman eri asioista, mutta kuitenkin. Kukaan meistä ei voi tietää, mitä tulevaisuus tuo tullessaan, mutta se mikä johti minut tekemään rohkean ratkaisun muuton suhteen on se, että kun turvallisuutta ja luottamusta on riittävästi niin yhdessämrakkauden kanssa se kantaa ja kestää kaikki vastoinkäymiset. Ei sillä ole väliä missä asuu, vaan kenen kanssa.
- Hänen pitää
löytää työtä ja muutenkin hankkia ystäviä täältä ja mennä jonnekkin kurssille tms.jossa tutustuu paikallisiin ihmisiin.
Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as983772Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna363251- 603219
- 683029
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)682894Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.672819On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632524Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802321- 692168
- 452162