Miksi lentokentillä on hienosteleva tunnelma?

Jos matkustaa junalla tai bussilla niin ei ole samaa hienostelevaa tunnelmaa. Lentokentillä näkee paljon nuoria naisia, mistä se johtuu? Sen ikäisiä ja oloisia, että miettii mistä nuoret naiset rahaa matkaan ovat saaneet.

Oletko sinä matkustelut nuorena naisena lentokoneella. Kuka maksoi laskun?
585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Omillani. Kävin töissä ja säästin lomiin. En siis ollut mikään asuntosäästäjä. Mutta siitä on niin kauan aikaa, en tiedä millä nykynuoret matkustelee.

Mikä niissä nuorissa naisissa vituttaa?

Äänestä

Ei siellä kentällä kukaan ehdi hienostelemaan. Pitää laukata myymälän kautta portille, ettei myöhästy lennolta.

Toistaiseksi maksan itse laskuni, jos se tieto nyt ketään kiinnostaa.

Äänestä

Niin muuten on nuoria ja iloisia :) Itsekin lähdin eka kesäduuninpaikan palkoista etelään elokuussa, mut nykyisillä nuorilla liittyy varmaan opiskeluun.

Äänestä

minä en ole matkustellut, mutta matkustanut kylläkin. Minulla on jopa Finnairin kanta-asiakaskortti, sellainen muovinen hieno jossa on nimi ja allekirjoitus. Säilytän sitä hienostuneessa römp, lompsakossani.

Ja sinua nyt sitten kiinnostaa se, että mikä on minun tulotasoni, missä olen töissä ja millaista palkkaa saan? Niinkö?

Nyt kun asia tuli puheeksi, niin lentokentiltä ja lennoilta olen ostanut elisabet ardenin kärsävoidetta. Tepsii hyvin ja haisee hienostuneelta. Monet muutkin suosivat tax free-ostamista. Saa sieltä viinaakin.

Äänestä

Näkee vai? Minusta nuoret matkustaa enemmän junalla, interreilaa ja sillai..

En tiedä liittyykö nää sitten omiin lomamatkoihin, mutta mä näin viimeksi lentoasemalla enimmäkseen keski-ikäisiä ihmisiä tuulipuvuissaan ja lenkkareissaan jälkikasvunsa kanssa. Jälkikasvussa oli tosin nuoria naisia, teini-ikäisistä nuoreen aikuiseen. Ja juu, varmaan näiden nuorten naisten vanhemmat oli kustantaneet reissun, eivät maksaneet omasta lompakostaan.

En ole itse asiassa paljonkaan. Eka lentomatka oli parikymppisenä Portugaliin, vanhempien ja veljen seurassa. Juu ja oli vanhempien kustantama. Opiskelijabudjetilla en olis raaskinut maksaa.

25v oli sitten seuraavaksi muistaakseni. Turkkiin, ja poikaystävän kanssa. Puoliks maksettiin se äkkilähtö muistaakseni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naisia halveksiva kirjoitti:

Jos matkustaa junalla tai bussilla niin ei ole samaa hienostelevaa tunnelmaa. Lentokentillä näkee paljon nuoria naisia, mistä se johtuu? Sen ikäisiä ja oloisia, että miettii mistä nuoret naiset rahaa matkaan ovat saaneet.

Oletko sinä matkustelut nuorena naisena lentokoneella. Kuka maksoi laskun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu