Tornio Golf

Voiko joku neuvoa mihin voisimme laittaa osakkeemme myyntiin. Olemme perheellä muuttamassa pois Torniosta ja ikävä kyllä kaksi osaketta jää ylimääräiseksi. Sitä ei hankkiessa älynnyt huomata että joskus voi muutto työnperässä tulla. Nyt ollaan golf osake loukussa, apuja kaivataan.
61091
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

myy team botnialle takaisin... ei kun siis valatasen sepolle joka sulle ne myikin.

Äänestä

Noiden arvo on nolla, tai minä voin ottaa jos maksat hoitovastikkeet 5 vuodeksi eteenpäin. Nuo ovat inhottavia papereita sen takia, että niistä maksat ensin paljon ja eroon et pääse hurjia maksuja, kun kukaan ei halua ostaa. Siispä sinun on maksettava tuosta joka vuosi, käytit tai et, kun kukaan ei osta.

Näitä on tuolla etelässä pilvin pimein, ehkä 4 kenttää koko suomessa on haluttuja, muut ovat vessapaperia ja satojen/tuhansien eurojen kulureikiä omistajilleen, joka vuosi. Ja eroon et tosiaan pääse, et edes kuolleena, perikunta joutuu maksumieheksi ja voi sitä onnetonta, joka sen saa, sillä jatkuu sama taakka.

lueppas tämä: http://kuningaskuluttaja.yle.fi/node/3005

Äänestä

Minä olen myös osake loukussa. Harmittaa että tuli hankittua uuden yhtiön nousu huumassa osake. Nyt käyn töissä Norjassa ja pelihommat on jäissä parin vuoden ajan.

Äänestä
  • Voihan sen pelioikeuden vuokrata aina.Tornioon tulee varmaan ihmisiä töihin,jotka haluavat pelata golffia tai ovat aloittamassa,mutta eivät heti halua ostaa osaketta.

    Äänestä

Menet tornion golf sivuille, sieltä löydät yhteystietoja esim puheenjohtajan, jolle voit soittaa ja ilmoittaa että sulla osakkeita kaupan. Luulis hänen osaavan asiassa neuvoa, miten edetä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ope44 kirjoitti:

Voiko joku neuvoa mihin voisimme laittaa osakkeemme myyntiin. Olemme perheellä muuttamassa pois Torniosta ja ikävä kyllä kaksi osaketta jää ylimääräiseksi. Sitä ei hankkiessa älynnyt huomata että joskus voi muutto työnperässä tulla. Nyt ollaan golf osake loukussa, apuja kaivataan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu