mutta tavattuani kaksi 40-50v suomalaista miestä, heillä oli yhteisiä piirteitä.
- kroonisesti sairaita (parkinson, sydänsairaus)
- luottotiedottomia (exästä, kaverista johtuen)
- työssäkäyviä
- rahattomia
- autottomia
- lapsellisia (3 ja 4) etäisejä
- seksinpuutteisia
- netti-ilmoittelu jatkui edelleen monilla eri saiteilla
- odottivat minun liikkuvan autolla ja vastaavan kustannuksista
- kroonisesti sairaita (parkinson, sydänsairaus)
- luottotiedottomia (exästä, kaverista johtuen)
- työssäkäyviä
- rahattomia
- autottomia
- lapsellisia (3 ja 4) etäisejä
- seksinpuutteisia
- netti-ilmoittelu jatkui edelleen monilla eri saiteilla
- odottivat minun liikkuvan autolla ja vastaavan kustannuksista
Vastaukset 2
Vanhimmat
Se on muuten jännä juttu että ilmeisesti aika monelle deittailijalle käy niin että useampi deitti on kuin yhdestä puusta veistetty. Aika moni mies ainakin täällä valittaa siitä että treffeille lyllertävät suohirviöt ovatkin hirmuisia siiderihaita vaikka toista olivat väittäneet...
Omalla kohdalleni jostain syystä on osunut jo useampaan kertaan juuri ne miehet jotka eivät osaa päättää sen vertaa että sanoisivat siististi ei (saati nyt että suorastaan alkaisivat tutustumaan lähemmin). Ei, kun jäädään jaanamaan ja ihmettelemään ja odotetaan että muija jaksaa roikkua siinä odottamassa mitä herra ja hidalgo saa päätettyä kunhan on tarpeeksi kauan asiaa pähkäillyt. 40 miehet haluavat ilmeisesti leikkiä vaikeasti saatavaa, tai eivät uskalla ottaa riskiä siitä että kehittyisi kokonainen ihmissuhde.
Siinähän sitten odottavat, jo jollekin naiselle laittamansa lapset ainoana seuranaan. Ja tietysti jotkut satunnaiset panopuut koska ei sellaista miestä ole olemassakaan joka on hautaansa asti pelkän tumppunsa varassa.
Jos tutustuminen ja tapaaminen tai toinen tapaaminen on NOIN vastenmielistä kuin vaikuttaa olevan, niin voisi sen ilmoituksensa kyllä ottaa reilusti poiskin, tai jättää vastaamatta naisten ilmoituksiin.
Veit jalat suustani, dingle!
Kirjoittelin erään samassa kaupungissa asuvan 49-v miehen kanssa nelisen viikkoa. Pitkiä, hauskoja viestejä sain. Kuvat vaihdettiin heti alkuunsa.
Tekemäni tapaamisehdottelut valuivat kuin vesi hanhen selästä, tosin epämääräisiä hahmotelmia siitä, mitä voitaisi yhdessä tehdä, hän kuitenkin esitti aika-ajoin.
Vihdoin lähetin viestin, jonka ainoana sisältonä oli, että voitaisko nyt kuule tavata, kun minulle ei enää riitä pelkkä kirjoittelu. Siihen loppui orastava "suhde". Mitään ei kuulu, saitilla hän kuitenkin näkyy ajoittain olevan.
Vellihousujen valtakuntaa, tämä kakkosnelonen.