Koska muissa perheissä on luistimien hankinta ajankohtaista? Ja mitä aiotte hankkia, uutena/käytettynä? *utelias*
Meillä jalat kasvaa enkä osaa arvioida jalan kasvunopeutta... Eli ostetaan syksyllä kauden alkaessa. Tytölle varmaankin Risportin rf4 tai sitten Edean jokin malli. Jos poika jatkaa taitoluistelussa, niin varmaankin Risportilta jokin malli tai Riedell, en tiedä vielä.
Gallup: ostatko uudet luistimet keväällä / syksyllä / muulloin?
3
145
Vastaukset
- Mary72
Mun tyttö on ala-asteella. Nyt on Riedelli käytössä ja varmaankin samanmerkkiset tulee ostettua loppu kesällä. Kokeillaan eri malleja ja otetaan sellainen, mikä sopii jalkaan parhaiten.
- Skatemom
Jos luistelija on nuori ja harjoituksia on muutama kerta viikossa kannattaa käyttää käytettyjä luistimia koska ne on jo valmiiksi sisään ajetut. Sitten kun harjoituksia alkaa olla kaikkina arkipäivinä niin kannattaa siirtyä ostamaan uusia luistimia kisa kauden lopuksi.
- Skate
Syksyllä yleensä ostetaan uudet luistimet. Tyttärellä on käytössä Edean 4 tähden kenkä ja Legacyn terä. Tyttärellä on harjoituksia viikossa 7 ja silmut B: ssä kilpaillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083