mitä pidät
ica maxi
15
862
Vastaukset
- 23rewr
Pidän vaatteita, kiinni ja ikävää.
- sakasia
Mielestäni ihan mukiin menevä puoti ystävällinen palvelu nopeat kassatt,muutenkin ihan ok
- poreallasa
johtajaa ei näy missään olisi kiva tavata se kuuluu asiakaspalveluun?Siisti tavarat esillä hyvin ja paljon on valikoimisen varaa
poreallasa kirjoitti:
johtajaa ei näy missään olisi kiva tavata se kuuluu asiakaspalveluun?Siisti tavarat esillä hyvin ja paljon on valikoimisen varaa
Tuosahan se... http://www.youtube.com/watch?v=0-CYTCe9KBs
- mainos
korken kirjoitti:
Tuosahan se... http://www.youtube.com/watch?v=0-CYTCe9KBs
miksi johtaja kiroilee mainoksessa pitäisi laittaa myynti kieltoon koko kauppa ja otta uusi sivistynyt johtaja taloon
- jiolkjkvh
Kallista sokeriruokaa, kun kruunukin on huonossa kurssissa ...
- pössölohimies
ica ja lidl,muita ruokakauppoja ei tartte.
- 90%
pössölohimies kirjoitti:
ica ja lidl,muita ruokakauppoja ei tartte.
ihan oikein töriset
- pössölohimies
90% kirjoitti:
ihan oikein töriset
no joo,kun on ica ja lidl niin siihen kun lisää alkon ja kungfiskaren niin meikeläinen on tyytyväinen kaupallisiin palveluihin.
- näillä eväillä
pössölohimies kirjoitti:
no joo,kun on ica ja lidl niin siihen kun lisää alkon ja kungfiskaren niin meikeläinen on tyytyväinen kaupallisiin palveluihin.
samalla linjalla mennään, mut jos ruoka- ja juomakaupoissa pysytään niin ton kungfiskaren vaihdan systeemiin...
- Ciar7
Kruunun kurssi on vakaa - sen sijaan Euron kurssi on heikko ;-) Ja kyllä sieltä Ica Maxista löytyy niin sokerista kuin sokeritontakin ruokaa - ihan samoin kuin Suomen kaupoistakin. Pitää vain opetella lukemaan mitä tavara sisältää!
- Anonyymi
pössölohimies kirjoitti:
ica ja lidl,muita ruokakauppoja ei tartte.
Ja Tornion lidl saat takuu varmasti aina jonottaa tovin ! :( En käy enään sielä.
- Ränesgumpe
On kunnon makkaroita joissa lihaa 104% ja löytyypä jopa makkaroita joiden lihapitoisuus 125%
http://www.hs.fi/ulkomaat/Ruotsalaismakkarassa jopa 104 prosenttia lihaa/a1305549022485
Tähän ei suomessa pystytä? - Anonyymi
Miksei löydy Scannin 150g kokoliha pihvejä, vain niitä 90g taikinapihvejä 🤬
- Anonyymi
sari on naisista kaunein
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028182Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m997457Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785602Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875597Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1184801Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1252568Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572459Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71421Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71404Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa491272