nainen 160cm/60kg?

Ikää 18. Urheilen paljon ja lihaksia on mutta myös hieman rasvaa lihasten päällä joten ei sellainen niin kiinteä kroppa. Ei kuitenkaan selluliittia ja rinnat on sopivan kokoiset kiinteät mutta häiritsee reidet tai oikeastaan sisäreidet jotka ei ole kiinteät vaan ärsyttävät. Ja niin,käyn kuntosalilla ja vatsassa erottuu hieman sixpäck eikä naisellinen vatsa ja olen kuullut ettei sellainen ole kaunis naisella.. Muutenkin aika pötkelö kroppa kuin niin lyhyt ja voimakas plus leveähköt hartiat...mitä mieltä olisitte? Kiitos asiallisista ja rehellisistä vastauksista.
4397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...mitä mieltä olisitte?

Missä mielessä? Kuulostat aivan mukavalta ja kaiken lisäksi terveeltä ja hyväkuntoiselta tytöltä.

Ei ketään tervejärkistä heteromiestä haittaa jos tytöllä ei ole kiinteitä sisäreisiä, oli tyttö sitten kaveri, ystävä, tyttöystävä tai pelkästään kylmästi ilmaistuna pelkkä pano.

Kaunista naisessa on hymy ja elämänilo, molemmat asioita joita näkee naisissa Suomessa aivan liian harvoin, ei kannata painaa huolta että ei ''ole naisellinen'' ja painaa leukaa rintaan koska ''on niin lyhyt ja voimakas ja ja jne''...

Tätä rehellisempää vastausta en pysty antamaan.
...(Panisin) :)

Äänestä

sopivat luvut mikäli on isot lihakset...

Äänestä

Rehellisesti voin sanoa, lähde pois nettipalstoilta! Jatka urheiluharrastusta ja löydät kyllä sitä kautta ihailua itselles :)

Kuulostat ihan just täydelliseltä naisenalulta, mutta unohda ihailunhaku tuntemattomilta nettityypeiltä... saat vaan ihme stalkkereita perääs.

Äänestä

Sanomattakin selvää ettei pahat mitat ollenkaan. Luultavimmin just ihanteessa. Riipuu mitä elämältä haluat. On selvää että lihas painaa, jos rauta liikkuu salilla, ni kyllä se puntarissa näkyy.

Mitä nyt maailmalla oon naisten kanssa ollu tekemisissä, ni edustamasi tyyli on todella tervetullutta. Kaikkien ei tarvi olla langanlaihoja, kaikkien ei tarvi olla huippu-urheilijoita jne...ihmiset on erilaisia.

Se että kroppasi herättää joitain ajatuksia, sekä puolesta että vastaan on jees. olet omanlaisesi. On mielestäni tosi tervettä että lähdet noilla mitoilla julkisesti liikkeelle, tuo on normaali paino, ei se kaikkien naisten ihannoima hoikkuusmielikuva aivan täyty, mutta jos matkassasi kulkee rautaa,ni se herättää ainakin minussa kunnioitusta!

Rautaa ei tartte liikutella kuin Kotkan sataman satamanosturi, mut jos saat mukaasi kahmittua eri kuntosalilaitteilla suorituksia, jotka jää keskivertonaiselta (koulukaverit yms tutut) haaveeksi olet mielestäni onnistunut ja erilaisuutesi/persoonasi on se mitä haluat. Pystyt johonkin mihin suurinosa arkikavereistasi ei pysty olet määränpäässäsi. se voi olla vaikkapa jalkakyykky vapailla painoilla, saletisti selvää että silloin on pakarat ja reidet kunnossa, niin paperilla kuin käytännössä ja kyllähän se silmälläkin huomaa millä persseellä nousee muutakin kuin pelkkä tanko.

monsteri ei tartte olla, mut pikkasen taikajuomaa nauttinut. eikä siis mitään mömmöjä, vaan kuvitteelliista taikajuomaa, siis treeniä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


salityttö94 kirjoitti:

Ikää 18. Urheilen paljon ja lihaksia on mutta myös hieman rasvaa lihasten päällä joten ei sellainen niin kiinteä kroppa. Ei kuitenkaan selluliittia ja rinnat on sopivan kokoiset kiinteät mutta häiritsee reidet tai oikeastaan sisäreidet jotka ei ole kiinteät vaan ärsyttävät. Ja niin,käyn kuntosalilla ja vatsassa erottuu hieman sixpäck eikä naisellinen vatsa ja olen kuullut ettei sellainen ole kaunis naisella.. Muutenkin aika pötkelö kroppa kuin niin lyhyt ja voimakas plus leveähköt hartiat...mitä mieltä olisitte? Kiitos asiallisista ja rehellisistä vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu