nasua/suojapirtti

Onks röyttässä viel sellaset paikat ku nasua ja suojapirtti.oon ollu 20v muualla,
2332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on purettu pois,nykyisin teollisuus alue

Äänestä

Purettu on juu, kuten melkein kaikki vanha Röyttästä. Ylipäässä on vielä jotain vanhaa jäljellä, mm. sahan konttori ja muutama muu talo. Jos et kahteenkymmeneen vuoteen ole käyny, et enää tunnista koko seutua samaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostunut kirjoitti:

Onks röyttässä viel sellaset paikat ku nasua ja suojapirtti.oon ollu 20v muualla,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu