Miksi miehet eivät osaa pusia?

Nainen 40+

Hei,

Tämä siis joilekin keski-ikäisille miehile!

Olin aikoinani naimsissa ja mieheni(exäni) erittäin harvoin antoi minulle pusun suutelusta puhumattakaan.

Tästä on kulunut aikaa lähes 20 vuotta ja olen kokeillut uutta seurustelua pariinkin oteeseen ja ihmetellyt sitä kun kumpikaan ei osannut pussata.

Mies vain kosketti omilla huulilla minun huuliani aivan kuten sormella koskettaisi omia huulia. Minä osaan pussata ja pussaan, niin ja minä sytyn aika herkästi pelkästä suudelmasta. ;))

Ei tietenkään suhde yrittämiset ole siihen kaatuneet, vaan tuo oli eräs ominaisuus joka yllätti minut.

Sanontakin kuuluu "mies ei pussaa eikä puhu"

2

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • U don't say?

      Koska
      kukaan
      ei
      opeta!

    • varazombi

      Kannattaisko sitä pohtia sen miehen kanssa? Vähän hankala meidän sitä ukkoas on täältä käsin alkaa opettamaan etenkään kun emme itsekään osaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      74
      1933
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1673
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      148
      1240
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      662
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      646
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      55
      571
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe