Elikkäs, asumme suomessa (maalla) ja haussa olisi pitempi aikainen lastenhoitaja meille asumaan! tehtäviin kuuluu lastenhoito (kolme poikaa, 0-2 vuotiaita) ja kevyet kotityöt. Ollaan etsitty aupparia ulkomailta, mutta tulipa mieleen että miksipä sama ei onnistuisi oman maan sisälläkin :) olisi helpompi tavata ennen töiden alkua jne. Lastenhoitajalle on oma "yksiö" talomme alakerrassa, ja palkka sovitaan sitten molemmille osapuolille sopivaksi.
jos kiinnostuit niin laitahan e-mail osoitetta :-)
Lastenhoitaja suomessa haussa!
3
246
Vastaukset
- mikki
Olen n. 60 v yksinelävä nainen kissa. Voitko laittaa oman s-posti osoitteesi tai puhelinnumeron..... suomi 24 viestit ei tunnu menevän perille.
terveisin,
Mikki - Hovimestarina
Hei! Olen 60 eläkeläinen ruokatalouden ammatinopettaja, täysin raitis, savuton ja luotettava. Täysin terve viimeksi tammikuussa tehdyn perusteellisen tarkastuksenkin mukaan.
Mielelläni hoidan lapsia - ja kotieläimiä! Esim olen koirien kouluttaja,
Voisin muutaman kuukauden, vuoden hoitaa lapsia, kotia, eläimiä yms.
Halluatteko oikeasti lapsille hoitajaa? Voisin samalla valvoa läksyt, opettaa kieliä, matematiikkaa,etc..
Ystävällisin terveisin
[email protected] - ghu
Missä päin suomea olette?Onko mitään ikä vaatimusta? ja haittaako omat lemmikit? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi624392Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1551833Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141553Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !401331Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1681093- 58939
- 79925
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.170855Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54821- 39791