Monissa uimahalleissa on kielletty miehiltä uimashortsien käyttäminen, mutta miten on uintikäyttöön tarkoitetut hameen naisilla? Esimerkiksi alla olevan kaltainen uimamateriaalista valmistettu uintiin tarkoitettu hamonen:
http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/ec/5/AAAAAllL738AAAAAAOxWug.jpg?v=1207618579000
Hyväksytäänkö vai menenkö vaan nolaamaan itseni, jos menen tuollaisessa hameessa uimahalliin ja minut heitetään heti ulos? Hameen allahan on siis bikinien alaosa, mutta itse tykkään käyttää hametta, koska se peittää vähän enemmän kuin perus uimapuku tai bikinit.
Uimahalliin uimaan hame päällä?
1
1007
Vastaukset
Kannattaa kysyä uimahallista suoraan. Esim. täälläpäin menevät läpi taskuttomat, uintikäyttöön suunnitellut shortsitkin. Muutamalla (nais)uimarilla olen myös nähnyt uimapukuja, joissa normaalissa yksiosaisessa uimapuvussa on lantiolla hame.
Mikäli kotihallissasi tuo ei ole sallittu, niin vaihtoehtoja ovat tietysti uimapuvut, joissa on pieni lahje, puoleen reiteen tai polveen saakka. Ihan polvipituisia tosin ei taida olla kuin kilpailijoille, mutta noita pienellä lahkeella olevia löytyy ainakin Arenan mallistosta ihan kuntouimareille suunnattuna.
http://www.uintikauppa.fi/uimapuvut/lahkeelliset-uimapuvut.html?mode=list
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960