Sinkkumiesten pelastus on vollottaa Suomi24:sen foorumeilla iät kaiket ja korottaa itseänsä anonyymisti. Ja koko elämä menee pilalle, jos nyt jostain syystä ei ikinä tule saamaan keltään. Miksi kaikki pitää ottaa niin vakavasti? Miksi te miehet ette voisi yrittää elää huumorilla ja pilke silmäkulmassa, vaikka ette koskaan tulisi saamaan? Elämä on kallista ja se kannattaa käyttää mahdollisimman viisaasti. Ei maailma voi pyöriä jatkuvasti sen pikkup*llun ympärillä. Hankkikaa vaikka itsellenne sellainen jos niin kovasti haaveilette siitä. Mikä tai kuka teitä estää? Samalla voitte tietenkin jättää meidät ei-niin-epätoivoiset eli naiset rauhaan.
-Suomi24,
Kaisa
Sinkkumiesten pelastus
12
441
Vastaukset
- 8+19
Ei täällä palstalla vollotus ketään pelasta ja tuskin kukaan sitä edes odottaa. Mutta anonyymi vollotus ei kuitenkaan pilaa mainetta tuolla oikean elämän puolella.
Jos mies erehtyy valittamaan yhtään mistään tosielämässä, niin status ja sitä myötä mahdollisuudet yhtään mihinkään menee aika helposti pilalle. Kai se terveellisempää on edes johonkin purkaa pahaa oloaan sen sijaan, että antaa ongelmien patoutua vuosien myötä ja muuttaa persoonallisuutta myös tuolla tosielämässä? - wanha_elitisti
Taas toi sama trolli huutelemassa rumia.. Ylläpito hoi herätys, IP-bannia vaan mokomalle kutaleelle.
- .
Vähän vaikeaa antaa bannia oikein kellekään, koska niin suurella osalla on olemassa nettitikku, jossa on vaihtuva ip. Eli tuo uhkailu ei enää toimi...
Tää palsta on selkeesti se likasanko johon eräät oksentavat kaiken pahanolonsa.
- Runkkusetä
Eikös olekin parempi että puran seksuaalisen turhautumiseni vaarattomaan nettikirjoitteluun enkä esim. raiskaamiseen tai massamurhaamiseen?
Ei haukku haavaa tee, sanoi mummovainaa (silloin kun ei vielä ollut vainaa, hähähä!)
- 5
-> ap
Eiköhän jokainen tee elämällään mitä lystää, vaikka sitten p*llun vonkausta.
Ethän sinäkään Kaisa, ilman vonkausta anna. - '
Totuus on, että elämme nykyään paikassa, joka on tuhansien säälittävien ja seksiaddiktoituneiden nörttejen maa. Turha sitä on kiistellä ja selitellä jollain pahan olon purkamisella. Jotkut asiat vaan on mitä on, ja niille ei kannata tuolla tavalla mutista.
- .
hienoa
- trololololoooooo
Helppo Kaisan on puhua ku hän saa munaa tosta noin vaan... ihan milloin haluaa. Koitappa kuvitella itsesi saamattoman miehen saappaisiin.
- ghklhy
Pitäähä jokaisela joku harrastus olla. Harrastushan tuo vuosikausia kestänyt samoista asioista kirjoitteleminen on.
- hkkyjgg
Ei mua häiritse se, että jotkut vollottaa, vaan se että täällä hoetaan mantroja, eikä olla valmiit aitoon dialogiin. Pelkkää tyhjien mantrojen hokemista ja sairaiden kielikuvien levittämistä.millä ei niinkään ole tekemistä pillunpuutteen kanssa, vaan enemmänkin mt-ongelmien kanssa.
- Pillunpuutostauti
Ne ongelmat ovat pillunpuutteen aiheuttamia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328396Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5017666SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2225719Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en974789Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474664Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1714526Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1104497Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144226Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850