tyttöystäväni paras kaveri on sen ex poikaystävä

zeizei_

Elikkäs juu, tässä kohta noin 4kk oon seurustellu yhen tosi kivan tytön kaa ja meillä on tosi kivaa ja ihanaa yhdessä. Mutta yks juttu kuitekii vaivaa mua, sen ex poikaystävä ! Ainaku koulussa nään tätä mun tyttöä, nii aina se sen exä on sen kaa ja jutustelee ja vaikka ties mitä. Oon yrittäny ymmärtää ja takoo ittelleni päähä et se on vaa kaveri, mut vieläkii se alkaa v*tuttaa ku se on aina sen kaa. Huomenna ne on menos kaupunkii, ja en ees kehtaa lähtee mukaa sinne. Nyt lähinnä pyytäsin apuja/neuvoja mite voisin vähä saaha tätä exää pelistä pois.

4

295

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikku mies

      Itse en näin aikuisena miehenä ymmärrä exien hyysäilyjä yhtään. Kyllä tästä voi huomauttaa ettei mitään exiä tarvi ottaa yhteisille reissuille tai muutenkaan miksikään riippakiviksi. Puhu asiasta suoraa tytölle.

      • No mä oon sanonu sille, et en tykkää yhtää tost ku se vaa oleilee sen exän kanssa, ja sit oon sille exällekkii sanonu et antais jo olla. Mut jos jotai sanon tälle mun tytölle tosta, ni sitte se vaa pahottaa mielensä :/


    • selkeät rajat

      Tytöillä ja naisilla on joku ihme tarve todellakin hyysätä exiään. Siinä ne sitten pyörivät nurkissa ja aina niitä reppanoita pitäisi olla ymmärtämässä. Sitten naiset ihmettelevät kun tämä exä sitten yrittääkin taas lähennellä tai tekee katkerana jotain mulkeromaista.

      Itselläni ainakin on selkeä sääntö, että jos nainen ei pääse existään eroon niin minä lähden ja olen lähtenytkin. Jos nainen haluaa parisuhdetta, niin siihen on sitten mielestäni sitouduttava. Vai pitäisikö minunkin tuoda exiä kehiin ja hengailla ihan muuten vaan muka kaverina näiden kanssa. Jos joku on niin ajattelematon ettei tajua puheestä että exän ainainen läsnäolo ärsyttää, niin on kyllä päässä jotain vikaa.

      • Joo oon kyllä huomannu ihan saman asian. Pitänee tehdä oikeasti tämä sääntö selväksi myös tälle omalle tytölleni, ja jotain napakkaa voisi varmaan tälle exällekkin sanoa, että se oikeasti loppuu. Ja sitten jos minä puhun jonku toisen tytön kanssa, ni sitte sitä ollaa iha nii suu mutrussa ku olla ja voi..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      193
      8696
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4858
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4308
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      62
      3867
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3246
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      3060
    7. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      54
      2790
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2716
    9. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2511
    10. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      42
      2415
    Aihe