koska ei saa.
http://www.hs.fi/ulkomaat/Tutkimus Jos kärpänen ei saa seksiä se juo liikaa viinaa/a1305557916185
Taas miestä on syyllistetty turhaan - vika on jälleen naisissa. Lisäksi kännistä seuraa väkivaltaa eli sekin on naisten syy.
Nim. miljardi banaanikärpästä ei voi olla väärässä.
Jeppe juo
17
70
Vastaukset
- kiesus itte
Miesten onneksi joka notkossa ja nyppylällä on viinapauppa ja baareja, joissa voi turhautumistaan helpottaa. Enshättään saa juomia ruokakaupoista, huoltsikoilta, kioskeista yms joten seksinpuutteella on suuri työllistävä vaikutus.
Mielestäni tilanne on hyvä ja saa jatkua samanlaisena.Samaa mä olen sanonut raiskauksista ja väkivallasta - työllistää poliisia ja terveydenhoitohenkilökuntaa. Uhriutumiskisan sijaan pitäs nähdä asioiden valoisa puoli - olla optimistinen.
Muutettakoon aloituksen syy ansioksi.- kiesus itte
ttuplai kirjoitti:
Samaa mä olen sanonut raiskauksista ja väkivallasta - työllistää poliisia ja terveydenhoitohenkilökuntaa. Uhriutumiskisan sijaan pitäs nähdä asioiden valoisa puoli - olla optimistinen.
Muutettakoon aloituksen syy ansioksi.Väitän, että ilman miehiä maassamme olisi katastrofaalinen työllisyystilanne, joka toki sekin olisi naisten syytä.
Asian valoisa puoli mulle naisena on, että pihdatessani pidän maamme taloutta pystyssä.
- Hazardi
Nyt ei tarvitse kysyä miksi Jeppe juo, mitähän Jeppe siihen tuumaa.
Höps :) Sehän on neuropeptidi F:n, jonka voisit buukata uudeksi nimmariksesi? :)
Ai syyllinen vai? Molekyylit ovat viattomia - naiset ei. Uhriutumiskisassa on tärkeää löytää syy toisesta sukupuolesta - ei geeneistä tms. hömpästä.
- kyselyikäinen
Ài jaa. Entäpä jos ukko saisi seksiä vaikka joka päivä useamman kerran, jos jättäisi viikonloppu juomat kauppaan ? Mikäs sitten on selitys ?
- ykskakkaa
Veikkaan, että mies joisi, kun ei muuten kestäisi katella seksiä kärttävää nymfomaania...
Banaani- ja baarikärpäsen DNA on varmaan käytännössä sama. Siksi he puutteessa juovat. Ihan loogista kun on vielä se neuropeptidikin.
- 4D tähti
Niin, paska on kiehtova elementti.
Mä kyllä väitän yhden henkilön otokseen perustuen, että kohtuullinen tai kohtuuton viinan käyttö ja siihen liittyvä toiminta ennustaa paremmin seksin saantia, kuin jokin vaihtoehtoinen järjellisempi harrastustoiminta. Jos Jeppe pitäisi taukoa juomisessa, panostaisi hieman itseensä ja ulkonäköönsä (olemukseensa), niin hän voisi onnistua myös ratkaisemaan oman ongelmansa.
Suosittelen Jepelle elämäntaparemonttia.Vähän epätoivoista, jos kaikki naiset pitää "juoda" kauniiksi ja haluttaviksi.
Silloin panostaa määrään, eikä laatuun.
Viinan voimalla saattaa tulla käynnistymis vaikeuksia. :)- Oih!
tosi..typy kirjoitti:
Vähän epätoivoista, jos kaikki naiset pitää "juoda" kauniiksi ja haluttaviksi.
Silloin panostaa määrään, eikä laatuun.
Viinan voimalla saattaa tulla käynnistymis vaikeuksia. :)Haluaisin upottaa käyrän melani sinun kosteaan jalkoväliisi
- mm
Olisivatkohan ne mimmit pahoillaan tilanteesta? Kännipanot on aika surkeita kumminkin, vaikka miltä kantilta miettii.
Makuasia. tosi..typy kirjoitti:
Vähän epätoivoista, jos kaikki naiset pitää "juoda" kauniiksi ja haluttaviksi.
Silloin panostaa määrään, eikä laatuun.
Viinan voimalla saattaa tulla käynnistymis vaikeuksia. :)Ehkä noinkin. Tahtoo kuitenkin olla niin, että moni suomalainen on vähän estynyt aloitteentekijä. Niinpä moni suhde on alkanut baarista pikkuhiprakassa.
Ei täsmää.
Tunnen monta jeppeä jotka juo, vaikka saavatkin...
Onko kyse sitten kääntäen verrannollisesta tilanteesta, jotkut jepet juo saadakseen, eli saavat paremmin juotuaan, ainakin oman käsityksensä mukaan?Oisko jäänyt ne naisten neuroleptit tutkimatta? Syökö, vai juoko ne ja missä vaiheessa? Puute näyttäisi ainakin lisäävän haluja :)
ps. voiskohan tähän lisätä vielä nm. "omin käsin onneen" :D
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t947803- 374127
- 483680
- 2533338
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as442928Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna222827Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402782- 1482670
- 462653
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292599