Huonekalujen kasaus.

Se ikuinen miehinen juttuhan on tämä huonekalujen kasaushomma. Hermot menee jne.

Tänään oli kyllä sellanenkin extremekokemus kys. asiasta, että oksat pois. Stepperin kasaaminen kolmen kersan(joista yks nakupelle parivuotias ja kaks muuta alaluokkalaisia), eläkeläisanopin, kahden kissan ja kahden koiran kanssa ja about 10 m2:n tilassa.

Siis, miäs ei siis pahempaan paikkaan voi joutua. Rentouttavasta hetkesä tuli kyllä sitte kerralla yhtä helevettiä. Ja minä siis rakastan mutterointia.

7

345

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miehekkäämpää on vielä niiden hajoittaminen.

    • Ja sä et tietenkään lukenut kokoamis-ohjeita, vaan aloit "kylmiltään" kokoamaan :P

    • Minä tykkään tuosta puuhasta ja korjailen muidenkin kasaamat, mut totta - ei tuolla "yleisömäärällä" mene kuin hermot :)

      Millaista olit kokoamassa?

    • Olosuhteet oli varmaan aika kauheat. Noin muuten aina ihmettelen, kun ihmiset valittavat, että huonekalujen sun muiden kasaaminen on vaikeaa. Enkä edes usko, että minä moiseen erityistä lahjakkuutta omaisin.

    • Lidlin stepperi:.!1%

      .

      Lidlin stepperis ei kyl ollu montaa osaa

      Otan osaa!

      Har!

      ..

    • Nasduck

      Mikä stepperi?

      Saatananperkele kun näillä maatiaisilla ei ole edes portaita talossa.



      (Läähättävää naurua)

    • tosi..typy

      Arvostan ihmisiä, jotka osaavat kasata sekalaisesta romukasasta samanlaisen huonekkalun, jonka luulee laatikossa ostaneensa.
      Itse mielelläni delegoin vastaavanlaiset tehtävät toisille.
      Näin säästyn varmalta hermoromahdukselta. :/

      Kaverin mies teki keittiöremonttia ja rakensi Ikean "palapeleistä" keittiönkaapit ja työtasot.
      Sen keittiön kasaaminen vei aikaa, mutta lopputulos oli tosi hieno.
      Rupesin kunnioittamaan sitä tyyppiä aivan toisella tavalla.
      Ihmettelen suuresti, kuinka jollain on kärsivällisyyttä, viitseliäisyyttä ja taitoa mokomaan hommaan.

      ps. sille teidän parivuotiaalle nakupelle pitäisi pukea jotain riepua päälle, ettei pikkuprinsessa vilustu. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      53
      5500
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      93
      3399
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      45
      3289
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      76
      2467
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      55
      2349
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      75
      1877
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      299
      1695
    8. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      22
      1066
    9. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      7
      1066
    10. Kuinka kauan

      Olet tuntenut kaivattusi oletko edes jutellut hänen kanssaan Tietääkö että kaipaat häntä
      Ikävä
      63
      933
    Aihe