Olen tapaillut muutaman viikon ajan miestä, joka on omien sanojensa mukaan sinkku. Erosta on kuitenkin vasta vähän aikaa... Minulle selvisi, että hän on aiemminkin eronnut exästään ja palannut takaisin yhteen. Olen nähnyt kuvia exästä facebookissa... kaunis se on, valitettavasti kauniimpi kuin minä. Pelkään että olen vain tilapäinen korvike.
Palaako mies exän luo?
avuton laastari
6638
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Palaa takaisin. Elä laske mitään miehen varaan siis.
no tostahan nyt on mahdoton sanoa mitään. puhuuko mies sitten exästään, tiedätkö pitävätkö he yhteyttä tiiviisti?
jos ei, niin uskoisin ettei sinulla ole mitään hätää, mutta jos taas tilanne on se että mies jahkailee, puhuu exästään kaihoisasti ym, niin sitten voi olla että vanha suola vielä janottaa. Ei tosiaan voi tietää.
Mutta jos se on vaan sitä että koska olet nähnyt fb kuvat ja kuullut että mies on joskus ammoisina aikoina palannut exän kanssa yhteen, niin silloin sanoisin et olet vaan ylimustasukkanen.
Ei mies ole mulle puhunut exästään paljon mitään. Mutta näin yksi päivä, että hän sai viestin exältään ja ilmeisesti siellä oli keskustelu käynnissä. Niillä ei ole edes yhteistä lasta eikä mitään syytä olla yhteyksissä:(
mulla on vain tilanne pahempi minun miehelläni on 3 lasta exän kanssa sanoo kuulemma ettei halua enään häntä takaisin mutta silti kelpasi jne miehet on pettureita
Jos erosta on alle vuosi niin se on aika tuhoontuomittua aloittaa uutta suhdetta. Erot on aina raskaita oli lähtökohta mikä tahansa.
Tyypillistä. Heti kun tulee vähänkin suru puseroon, miehet juoksevat exänsä kainaloon. Toinen vaihtoehto on pitää välit exään lämpiminä ellei jopa kuumina, koska yksinjääminen pelottaa. Vähän aikaa sitten eronneisiin ei kannata sekaantua, siinä polttaa vain näppinsä, kun mies juoksee jatkuvasti exän helmoissa.