Onko hän pettänyt?

Naiseni tuli viikon matkalta etelän lämmöstä. Hän sanoi, että oli tutustunut mieheen paikan päällä. Olivat kuulema viettäneet aikaa yhdessä ja hän oli näyttänyt paikkoja.

Naiseni mukaan mitään ei tapahtunut vaan kaikki oli kaveruutta. Hänen puhelimestaan kuitenkin löytyi viesti.. "oli mahtavaa viettää sun kanssa aikaa, hyvää kotimatkaa, toivottavasti näemme vielä... suukkoja!!"

Mitä mieltä olette arvon kansalaiset? Onko naiseni pettänyt minua vai ei? Hän itse sanoo, että ei, mutta...

Minulle on aivan sama onko hän pettänyt.. haluaisin vain tietää totuuden, sillä en halua rakentaa tulevaisuuttani epäluotettavan naisen kanssa.

Kiitos ajastanne jo etukäteen!!

Kesämies hukassa,
275240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Täältä on turha totuutta kysellä.
Suukkojen perusteella on ainakin pussailtu, mutta sinullehan se on yhdentekevää (?)

Äänestä
  • kiitos mielipiteestäsi! ;)

    Äänestä

Ei tuo nyt mitään kerro. Jotkut miehet lähettäneet minulle pusuja kännykkä-viestinä ilman että koskaan oikeasti suukottaneet. Pusuviesti kännykässä on yhtä kuin ystävällinen ele...... *pus-pus* sulle älä hermoile :)

Äänestä
  • kiitos ajatuksestasi! :) aurinkoista kesää!!

    Äänestä

ton viestin perusteella,luulisin että jotain heidän välillään on tapahtunut.....tiedä sitten mitä??hän itse vain sen voi kertoa.keskustelemalla asiat pitäisi selväksi saada!onnea siihen

Äänestä
  • kiitoksia! jatkamme keskustelua yöllä.. ;)

    Äänestä

Hei, jotenkin kuulostaa niin pelottavan tutulta tuollainen. Omassa tapauksessani se tarkoitti sitä, että miehelläni oli kunnon romanssi jo alkamassa ja sängyt ja kaikki oli pelmuttu läpi. Näin siis vaikka katsoi minua "luottavaisena" silmiin, enhän minä mitään... Jouduin vain pettymään niin raskaasti, kun en kuunnellut vaistojeni ääntä. Vaistoihin kannattaa luottaa, näin se vaan on!

Äänestä
  • kiitti ajatuksistasi!

    vaistoni sanoo, että on pettänyt.. jostain haluasin vain varmuuden, että en tee hätiköityjä päätöksiä. tuntuu kuitenkin hyvin tyhmältä, että miksi hänen pitänyt noin tehdä, vaikka sanonut minua rakastavansa..

    rakkaus on ikuista, mutta kohde saattaa vaihdella!!

    aurinkoista kesää!!

    Äänestä

Jos olette olleet vähänkin
pidempään yhdessä, niin kyllä toista pitäis
tuntea sen verran että nyton jännitettä ilmassa.

Kieltäminen kuuluu tällaisissa tapauksissa
aina kuviooon,jopa niin et kieltäjä itsekin
on alkanut uskoa siihen....mitä nyt välillä textaria salaa lähettelee...

mulla kävi niin loppujen lopuksi akan kans ja loppujen lopuksi tuli ero. Oireita oli
jo alussa, olis pitänyt kuunnella niitä pieniä vaiston ääniä..

Tee mitä itsestäsi hyvältä ja oikealta tuntuu, siten että pystyt elämään päätöksesi kanssa..
Lycka Till

Äänestä
  • vituttaa rankasti, mutta.. kyllä noi sun ajatukset tuntuvat niin oikeilta!!! harmittaa, että miksi niin fiksu nainen tekee tollaista selän takana eikä voi reilusti sanoa, että nyt riittää...

    eihän tollainen viesti voi olla viatonta, vai voiko? kysyin häneltä, että mitä jos mun puhelimessa olisi sellainen. hän sanoi, että pahalta se tuntuisi!!! ja miksi yleensäkään on tarvetta edes ajatutua tilanteeseen, että tollainen viesti tulee omaan puhelimeen. numerokin on kai pitänyt antaa "miehelle"... heh, heh.. vai onko mies kaapannut sen bittiavaruudesta?


    ihmiset, me olemme hyvin ihmeellisiä..

    kiitos sulle ajatuksistasi ja vointia elämääsi!
    rakkaus kyllä voi aina, siihen on pakko luottaa

    -kesämies-

    Äänestä

olin itse maaliskuussa espanjassa,ja miesten tyyli siellä on on pusi pusi hali hali....tarkoittaen mitään sen enempää.joten jos naisesi sanoo,että asia on viaton uskon täysin.luulot sikseen ja luota naiseesi.tercveisin vaimo vm 77

Äänestä
  • kiitos ajastasi ja ajatuksestasi! katsotaan miten meidän käy.. ;)

    Äänestä

naisesi olisikin ystävystynyt paikallisen miehen kanssa?kokemuksella voin kertoa,että ulkomaalaiset miehet kunnioittavat uskollisia naisia yli kaiken ja pettureilla ei ole jalansijaa mihinkään.päättele kumpi naisesi on.ja välimatka on kuitenkin niin suuri että tuskin on aihetta olla sen enempää mustasukkainen...olen tukenasi jos tarvitset):

Äänestä
  • te kaikki ihmiset, kun jaksatte ajatella "pientä" ongelmaani.. kiitos myös sinulle! :)

    Äänestä

  • "kokemuksella voin kertoa,että ulkomaalaiset miehet kunnioittavat uskollisia naisia yli kaiken ja pettureilla ei ole jalansijaa mihinkään"

    Mikä on kokemuksesi kotimaisten miesten käyttäytymisestä vastaavassa tilanteessa?

    Äänestä

Kysy (hienotunteisesti) kuka. Jos vain kaveri joka näytti paikkoja niin mitä väljä sillä on vaikka nimen sinulle paljastaisi. Eihän hänellä ole mitään salattavaa. Vai onko?

Äänestä
  • kysytty on ja myös keskustelu.. paikallinen mies ja pari iltaa.. no, voihan olla että reagoin täydellisesti yli, mutta.. minkäs voin, jos tilanne sattuu sydämeeni.. ;(

    Äänestä

Panet vaan soittaen sille viestin lähettäjälle. Ei tarvitse olla Sherlock jotta saa selville totuuden, tarvitaan vain vähän munaa. Kyllä totuuden voi lukea vaimostasi kun kerrot että aiot soittaa tai viimeistään kuulee sen toisen kaverin äänensävystä. Suoraa toimintaa eikä täällä vikinää... Oletko mies vai lammas ??.

Äänestä
  • olen mielestäni mies, kun soitin jo miehelle maailmalle.. kuulema ei ole mitään tapahtunut ja naiseeni voi luottaa.. kiitin häntä ja toivotin hyvää kesää!

    naiseni on rautahermoinen persoona, joten hän on aina kestänyt ja kestää nytkin "tiukatkin" keskustelut. siksi arvosta ja rakastan häntä todella paljon! siitä syystä tekee niin perkeleen kipeää ajatella, jos tämä loppuu.. olisi niin paljon yhteisiä "vuoria", jonne haluaisin kiivetä!!

    Äänestä

että hän on pettänyt sinua. Viesti kertoo jo paljon, ja toisaalta, miksi naisesi olisi viettänyt paljon aikaa paikallisen kanssa, jos hän rakastaa ja kunnioittaa sinua aidosti??

Jos olet vielä epävarma, soita ko. miehelle ja kysy häneltä asiaa suoraan. Toki mies voi myös valedella, jos on niin naisesi kanssa sopinut...

Äänestä
  • alunperin päästit naisesi jonnekin helvetin gigololandiaan seikkailemaan. Tyhmästä päästä saa sitten kärsiä. Meikäläisen eukko ei IKINÄ lähtisi yksin jollekin helvetin lomalle.Kyllä näin on jämpti. Ja vaikka olisikin vain "ystävyyttä" niin ei mukavalta tuntuisi sekään. Miehen ja naisen välinen ystävyys sisältää aina myös seksuaalista jännitettä joka jossain vaiheessa enemmin tai myöhemmin johtaa lakanoiden väliin. Minulla ei ole naisystäviä eikä vaimolla miesystäviä, koska se ei ole luonnollista.Kaverit on eri asia.

    Äänestä

  • molemmat sanovat ei, mutta... kirjoitan kohta viimeisen tilanteen, jota naiseni on kertonut...

    Äänestä

  • Pököpää kirjoitti:

    alunperin päästit naisesi jonnekin helvetin gigololandiaan seikkailemaan. Tyhmästä päästä saa sitten kärsiä. Meikäläisen eukko ei IKINÄ lähtisi yksin jollekin helvetin lomalle.Kyllä näin on jämpti. Ja vaikka olisikin vain "ystävyyttä" niin ei mukavalta tuntuisi sekään. Miehen ja naisen välinen ystävyys sisältää aina myös seksuaalista jännitettä joka jossain vaiheessa enemmin tai myöhemmin johtaa lakanoiden väliin. Minulla ei ole naisystäviä eikä vaimolla miesystäviä, koska se ei ole luonnollista.Kaverit on eri asia.

    koska luotan naiseeni ja haluan, että hänellä on omaakin elämää... mä olen itse niin omistushaluinen ja aktiivinen niskaan hengittävä persoona, että on todella hyvä, jotta hänellä on "omaakin elämää"... kaappin lukitseminen ei kai ole ratkaisu rakkauteen? ;)

    naiseni mukaan lopullinen totuus on seuraava: tapasivat gayfestareilla parina iltana. keskustelivat ja viettivät aikaa. tutustuessaan tuohon mieheen hän oli tajunut, että haluaisi harrastaa seksiä jonkun muun miehen kanssa vielä elämänsä aikana, mutta minun kanssa mennä naimisiin. tuo mies oli pitänyt häntä kädestä kiinni ja pussannut poskelle. naiseni oli tuntenut vetoa tuohon mieheen ja sanonut hänelle, että olisi mukava harrastaa hänen kanssaan seksiä. mutta.. ei kuulema sitä tehnyt, koska rakastaa minuna ja haluaa kanssani vielä naimisiin. rehellistä tarinaa...

    oma pieni pääni on niin sekaisin, että en tiedä mitä tehdä... jos jaksatte ja haluatte, niin heittäkää edelleen tähän palstalle kommentteja teidän näkökulmasta. varsinaisia neuvoja ei tarvitse miettiä, sillä kyllä meidän ihmisten on jokaisen itse käytävä omat asiat läpi ja tehtävät omat ratkaisut!! mielelläni kuitenkin teitä kuuntelen..

    kiitos vielä kerran kaikille ajatuksista!
    aurinkoa kesää ja rakkauteenne!! :)

    Kesämies,

    "rakkaus voittaa aina"

    Äänestä

  • Kesämies kirjoitti:

    koska luotan naiseeni ja haluan, että hänellä on omaakin elämää... mä olen itse niin omistushaluinen ja aktiivinen niskaan hengittävä persoona, että on todella hyvä, jotta hänellä on "omaakin elämää"... kaappin lukitseminen ei kai ole ratkaisu rakkauteen? ;)

    naiseni mukaan lopullinen totuus on seuraava: tapasivat gayfestareilla parina iltana. keskustelivat ja viettivät aikaa. tutustuessaan tuohon mieheen hän oli tajunut, että haluaisi harrastaa seksiä jonkun muun miehen kanssa vielä elämänsä aikana, mutta minun kanssa mennä naimisiin. tuo mies oli pitänyt häntä kädestä kiinni ja pussannut poskelle. naiseni oli tuntenut vetoa tuohon mieheen ja sanonut hänelle, että olisi mukava harrastaa hänen kanssaan seksiä. mutta.. ei kuulema sitä tehnyt, koska rakastaa minuna ja haluaa kanssani vielä naimisiin. rehellistä tarinaa...

    oma pieni pääni on niin sekaisin, että en tiedä mitä tehdä... jos jaksatte ja haluatte, niin heittäkää edelleen tähän palstalle kommentteja teidän näkökulmasta. varsinaisia neuvoja ei tarvitse miettiä, sillä kyllä meidän ihmisten on jokaisen itse käytävä omat asiat läpi ja tehtävät omat ratkaisut!! mielelläni kuitenkin teitä kuuntelen..

    kiitos vielä kerran kaikille ajatuksista!
    aurinkoa kesää ja rakkauteenne!! :)

    Kesämies,

    "rakkaus voittaa aina"

    aika epäilyttävältä kuitenkin kuulostaisi, jos naisesi kerran kuitenkin myönsi tunteneensa vetoa siihen paikalliseen. En kyllä aivan sinisilmäisesti uskoisi kummankaan versiota, ettei mitään tapahtunut. Ja jos vielä joskus haluaa sextailla toisen miehen kanssa..... kaikki tälle tapahtumalle otolliset mahdollisuudet olivat....!! Kuten aikaisemmin joku sanoi, luota vaistoosi. Se ei yleensä petä...!! Kesänjatkoja sinulle...!!

    Äänestä

  • Kesämies kirjoitti:

    molemmat sanovat ei, mutta... kirjoitan kohta viimeisen tilanteen, jota naiseni on kertonut...

    Viimeisen tilanteen ?? Eli alkaako tarina muuttumaan kun hiostat, pieniä paljastuksia tulemaan...Sitten pitäisi olla selvää kauraa...jos oli puhtaat jauhot pussissa ei tarinaa tarvitse muutella...Ja sanonutkin toiselle että haluaisi harrastaa sekstailua tämän kanssa...Minulle riittäisi jo tämäkin, en vaivautuisi enempää tutkimaan. Kukin tyylillään.

    Äänestä

  • Pököpää kirjoitti:

    alunperin päästit naisesi jonnekin helvetin gigololandiaan seikkailemaan. Tyhmästä päästä saa sitten kärsiä. Meikäläisen eukko ei IKINÄ lähtisi yksin jollekin helvetin lomalle.Kyllä näin on jämpti. Ja vaikka olisikin vain "ystävyyttä" niin ei mukavalta tuntuisi sekään. Miehen ja naisen välinen ystävyys sisältää aina myös seksuaalista jännitettä joka jossain vaiheessa enemmin tai myöhemmin johtaa lakanoiden väliin. Minulla ei ole naisystäviä eikä vaimolla miesystäviä, koska se ei ole luonnollista.Kaverit on eri asia.

    Siis aivan kuin meikäläisen kirjoittama viesti...olen kaikista asioista aivan samaa mieltä.

    Jos meikäläisen vaimoke haluais lähtee yksin / kaveri-porukassa jonnekin Rhodokselle, niin ite kävisin samantien varaamassa matkan Pattayalle ja sanoisin, että terve menoa. =)

    Äänestä

  • masa kirjoitti:

    Viimeisen tilanteen ?? Eli alkaako tarina muuttumaan kun hiostat, pieniä paljastuksia tulemaan...Sitten pitäisi olla selvää kauraa...jos oli puhtaat jauhot pussissa ei tarinaa tarvitse muutella...Ja sanonutkin toiselle että haluaisi harrastaa sekstailua tämän kanssa...Minulle riittäisi jo tämäkin, en vaivautuisi enempää tutkimaan. Kukin tyylillään.

    Hei!

    Kiitos kaikille kirjoittaneille! Lopetan "aktiivisen" pohtimisen täällä netissä tähän kirjoitukseeni, sillä elämän on vain jatkuttava. Aika näyttää sitten miten suhteellemme käy..

    Aurinkoista kesää kaikille!

    Kesämies

    "rakkaus voittaa aina"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kesämies kirjoitti:

Naiseni tuli viikon matkalta etelän lämmöstä. Hän sanoi, että oli tutustunut mieheen paikan päällä. Olivat kuulema viettäneet aikaa yhdessä ja hän oli näyttänyt paikkoja.

Naiseni mukaan mitään ei tapahtunut vaan kaikki oli kaveruutta. Hänen puhelimestaan kuitenkin löytyi viesti.. "oli mahtavaa viettää sun kanssa aikaa, hyvää kotimatkaa, toivottavasti näemme vielä... suukkoja!!"

Mitä mieltä olette arvon kansalaiset? Onko naiseni pettänyt minua vai ei? Hän itse sanoo, että ei, mutta...

Minulle on aivan sama onko hän pettänyt.. haluaisin vain tietää totuuden, sillä en halua rakentaa tulevaisuuttani epäluotettavan naisen kanssa.

Kiitos ajastanne jo etukäteen!!

Kesämies hukassa,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu