Paljonko saa palvelupäällikkö palkkaa. Jos toimitte itse palvelupäällikkönä niin kuinka monta vuotta työkokemusta yhteensä, kuinka monta vuotta niistä palvelupäällikkönä ja ikä. Entä kielitaito osaatteko/tarvitsetteko työssänne.
Palvelupäällikön palkka
1
9135
Vastaukset
- Vaatii koulutusta!
Tiedän muutaman palvelupäällikön "tittelillä" työskentelevän henkilön. Heillä ei ole esimerkiksi mitään ylempää korkeakoulu tai johtamisen koulutusta. Mutta ilmeisemmin ovat päässeet ns. tuttavuuden/ystävyyden kautta näihin tehtäviin.
Jotkut ovat niin päteviä ilman mitään koulutusta. Tulevat ja sotkevat organisaatiossa kaiken ja henkilöstö saadaan lähtemään tai ainakin voimaan pahoin työssä. Ainainen vaihtuvuus ja levottomuus.
Ihmettelen miksi ei aseteta jo työnhakuvaiheessa henkilölle /työtehtävään tiettyjä koulutusvaatimuksia. Monessa työpaikassa muutenkin esimiehinä, johtajina, palvelupäällikköinä toimii henkilö, jolla ei välttämättä ole riittävää kokemusta/tai koulutusta.
Minusta se kertoo organisaation omasta ongelmasta. Puhutaan hienosta laadusta ja hyvin koulutetusta henkilöstöstä mutta se ei ole sitä mitä luvataan. Antaa myös tietyn kuvan ulkopuolelle.
Palkkaus riippuen alasta on aika veteen piirretty viiva. Joku maksaa hyvin ja taas yksityinen puoli voi maksaa huonoakin palkkaa. Työnmäärään ei kovin hyvä palkka alkaen 3000 eteenpäin. Nuoria kokemattomia henkilöitä. Työmaailmasta ei paljon hajuakaan.
Jos osaat neuvotella ja olet riittävän koulutettu, kokemuksen osaava ja alan asiantuntija voi palkkauksesi olla parempikin. Asiantuntijalle voidaan maksaa mutta ei pitäisi maksaa tai ylipäänsä ottaa työhön jos ei ole riittävää pätevyyttä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan483130Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan272894- 1212326
Onko tässä paljon lääkettä..
Keski-ikäselle 43v Ketipinor 100mg Brintellix 10mg Venlafaxin 75mg Xanor 1mg Propral 40mg Xatral CR 10mg Esomepratsol 42281432Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo1631336- 111316
Oi! Jorma Uotinen ja Helena Lindgren paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaudella"
Professori, tanssija, koreografi, Tanssii Tähtien Kanssa -tuomari Jorma Uotinen ja Suomen meikkitaiteen pioneeri, laulaj121083- 74989
Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää39922Riittäisi juoruakkoille puhumista tässä kylässä
On mennyt mahottomaksi touhut. Taksi renki kuskaa akkaansa töihin lienekkö mitään lupaa yrittäjältä tähän touhuun. Kylän13802