AKT lihoo vain

Hallitus näyttää kuin olisi jostakin sketsistä. Jäsenmaksuja on syöty ravintoloissa urakalla.
787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kaikissa liitoissa samanlaista. Rahaa tulee kymmeniltä- tai sadoilta tuhansilta jäseniltä satasia vuodessa. Työttömyyskassamaksun osuus jäsenmaksuista on about 100 vuodessa. Loppu pitää mällätä, ostaa asuntoja, risteillä, syödä, juoda ja nuffia. Liiton jäfenet saavat ilmaifen työsufdeoppaan.

Äänestä
  • Jollainhan tää sirkus on rahoitettava: Pohjois-Suomessa on liitolla mökkejä Levillä, Ylläksellä, Saariselällä, Rukalla ja Kuusamossa. Lisäksi liitolla on mökkejä Punkaharjun lomakeskuksessa ja Mannilanniemessä, mikä sijaitsee Saimaan rannalla Puumalassa.
    Sitten on vielä luksuskämpät kalleimmilla alueilla Helsingissä joita "vuokrataan"
    edullisesti päälliköille!

    Äänestä

Juuri poltin takassa uunituoreen AKT:teen jäsenlehden, siellä loiset kehuivat toisiaan
palavathan vetin tulessa sitten joskus kun saapuvat Pietarin portille.

Olen nykyisin entinen jäsen, enkä koskaan tarvitse missään teitä työläisten kusettajia numero 1.

Äänestäkää jaloillanne myös toisetkin, loppuvathan eurot Hakaniemen torin reunalta.

Äänestä

Huijausta tuo on, koko toiminta. Liitoilla ei ole mitään todellista syytä olla olemassa. Se on laillista koruptiota ja rahankerjäystä. Työntekijän aseman määrittää Suomen laki ja sen tekee eduskunta.

Äänestä

Voi voi ja lämmin leipä! Vai, että ihan laki määrittää työntekijän aseman? No niinhän se tekee ja täällä itketään kuinka ammattiliitot eivät m ä ä r i t ä työttömien tai pientä eläkettä saavien asemaa???

Päättäkää nyt mitä ammattiliitojen pitää määritää ja miten? Suomen perustuslain mukaan Suomen työvoima on valtiovallan e r i t y i s e s s ä suojeluksessa, siis finanssi- elinkeinoelämän kehittäminen ja työvoimapolitiikka ovat v a l t i o n e u v o s t o n toimialaan kuuluvia asioita ja ammattiliitot Suomessa neuvottelelvat TYÖEHTOSOPIMUKSET, niistä valtioneuvosto ei huolehdi eikä neuvottele!

Ammattiliitot ovat "huijanneet" meille hyvän, turvallisen yhteiskunnan, Kiinassa eivät osaa edes unta nähdä tästä huijauksesta!

Äänestä
  • Miksei ammattiliitot auta rahallisesti työttömiä jäseniään? Ovathan nämä jäsenet luoneet työssä ollessaan ammattiliiton hyvinvoinnin.

    Äänestä

Ammattiliitoilla on tuettuja lomia työttömille ja kyllä jos työtön liiton toimistossa käy niin kyllä hänelle kuulumiset kerrotaan = missä on työtä tarjolla tai tarjoutuu!

Nämä työttömät jäsenet eivät ole LIITTOJEN irtisanomia se tapahtuu jossain muualla, onko sinulla mitään havaintoa tai käsitystä siitä missä heidät irtisanotaan?

Nämä työttömät liitonjäsenet ovat jokainen luoneet YHTEISKUNNAN hyvinvointia työssä ollessaan, t y ö n a n t a j a n k i n!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maksa maksusi kirjoitti:

Hallitus näyttää kuin olisi jostakin sketsistä. Jäsenmaksuja on syöty ravintoloissa urakalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu