Kertokaa ihmeessä?

MiSS AngeL *68

Miehet, siis heterot, käsi sydämellä, te jotka pidätte viiksiä ihan aina ja ja tosissanne, niin miksi? Auttakaa ymmärtämään?
Minulla on monia homomiehiä ystävänä ja tuttavina, ja sanoivat heidän suuntautumisessaan viikset viestittävät homo-eroottisuudesta ja he mielellään suutelevat viiksekästä miestä ja mielellään tekevät jotain muutakin intiimimpää viiksekkäiden toveriensa kanssa.

Minulla ei TODELLAKAAN viisarit värähdä viiksekkäien miesten kanssa, huh...
Siksi heteromiehiltä toivoisin kulmaa miksi heillä on viikset?

8

819

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Partasuu

      Viikset ja parta vähentävät parranajon tarvetta. Jokapäiväisen riesan sijaan riittää siistiminen muutama kerta viikossa.

      Parta peittää finni- ja muut arvet siinä missä meikki naisilla.

      Nykyään suosituksi tullut lyhyt koneajettu tukka tekee siistin vaikutelman ja peittää (alkava) kaljuuntumisen, jota esiintyy 80%:lla suomalaismiehistä.

      Olen homo-hetero-asteikolla voimakas hetero. Testosteronitasoni on korkea, jolloin lihakset syntyvät pienellä harjoittelulla ja mieskunto riittää koko yöksi.

      Tuntemiani lesbo-naisia ulkonäköni vieroksuttaa. Ilmeisesti MiSS AngeL:llä on taipumuksia siihen suuntaan ;-)

    • 5e7ykury6

      Joillekin sopii viikset paremmin kuin toisille.
      Ei se silti tarkoita että munasta tykkää, nti bimboherttuatar.

    • Grrmrrrmrrr

      ei oo ei tuu... kasvaa toki mutta ajelen.

    • nti wiipazå

      Ho ei kyl oikeen ymmärrä mix muut tavis miehet pitää viixiä, homomiehillä sen kyl joteskin voi käsittää. Se on mekeen sama asia ku takatukka, tosi hirvee

    • Oh hhoh!

      Mistä kaikesta ihminen voi rakentaa itselleen ongelman kun oikein yrittää?

      Mitä neiti kyselet, miksi et vain katsele toiseen suuntaan jos mies ei miellytä?

      • nti wiipazå

        Tää jamppa on oikeesti dille, rakentaa ongelman?
        Jos kysymyxet ja oman fiilixen ja mielipiteen kertominen on ongelmanraxaamist, ni sul kyl oikeesti ei kaikki nallekarkit oo pussis...
        Mikä siis sun ongelma on, siis ku muiden kyssärit ja mielipiteet?


    • Nämä on makuasioita. Jotkut ei voi sietää pitkää tukkaa miehillä, toiset tykkää kovasti. Samoin jotkut tykkää isoista kaljuista miehistä, toiset munlaisista lyhyemmistä ja sopusuhtasista "neiti" pitkätukkamiehistä. Tässä on kyse samasta asiasta ja siitä miten hyvin viikset sopii kellekin miehelle. Mä tykkään pitää pientä viiksenalkua vaikka parin viikon jälkeen siinä on kunnon mursut jos ei aja, olen huomannut että naiset tykkää enemmän viiksittömistä tai aika ohuista viiksistä.

      Mitä vikaa biseksuaalimiehissä muuten on? Vaikka ois bi-mies niin ei se tarkota että olis heti kaikkien miesten perään tai että pystys edes juuri ketään toista miestä ajatteleen siinä mielessä. Lesboseksi kiihottaa aika monia miehiä, varmaan AP tietää sen, niin onko mahdoton ajatus naiselle katsella kahta miestä hommissa ja kiihottua jos yleensäki pitää miehistä?

    • 79utas

      Olin teffeillä miehen kanssa jolla oli melko suuret viikset, ja kävimme illan aikana syömässä jolloin deittini viiksiin jäi ruokaa! Hän ei huomannut sitä, eli vietin puoliyötä ruokaviiksen kanssa, koska en kehannut jättää häntä kuin nallia kalliolle. Jossain kahtaa mittani ja nolosteluni täyttyi, ja heivasin kaverin... VOI YÄKS!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5093
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      101
      2321
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      2008
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1878
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1670
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1276
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      117
      947
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      841
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      303
      831
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      654
    Aihe