Alkutilanne: m 31v 191/180
Siitä lähdetään pudottamaan. Kuntosalille ilmoittauduin, ja oman valmentajan jota tapaan 3 viikon välein. Ruokapuoli tarkoitus myös laittaa kuntoon.
Suoraa kilotavoitetta mulla ei ole, mutta jokainen kilo pois on edistystä... Kun olen joskus päässyt tavoitteeseen, niin laitan ennen/jälkeen kuvat näytille.
Siitä lähdetään pudottamaan. Kuntosalille ilmoittauduin, ja oman valmentajan jota tapaan 3 viikon välein. Ruokapuoli tarkoitus myös laittaa kuntoon.
Suoraa kilotavoitetta mulla ei ole, mutta jokainen kilo pois on edistystä... Kun olen joskus päässyt tavoitteeseen, niin laitan ennen/jälkeen kuvat näytille.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tsemppiä sulle!
Sinulla tuntuu olevan järkevä asennoituminen painonpudotukseen. Se jo itsessään on onnistumista, pikkuhiljaa kohti pienempiä lukemia.
Kun painonpudotus on maltillista, ei satunnainen repsahtaminenkaan ole maailmanloppu eikä se romuta isompaa suunnitelmaa.
Olen itsekin tässä pudottelemassa painoa. Pitkään olen painoani vain hallinnut, eli ei ole tullut lisää mutta en ole laihtunutkaan.
Pudotettavaa riittää, olen n40 170/130.
Päivittelehän kuulumisiasi ja kerro meille muillekin hyviä vinkkejä(jos sellaisia saat)!
Eka viikko takana, tänään kävin vaa-alla, ja pikkasen jännitti.. no -3kg!! Hyvä fiilis, vyötäröltä myös 3cm pois.. 4 krt kävin salilla 1-2h kerta.. ja päivällä lisäksi 2 tunnin lenkki ulkona...
Moi vaan!
Täällä ihan sama tilane on: vuosia harrastin urheilua mm. thrialhonia, sitten saavuin Suomeen 2002, ja minusta tulikinyhtäkkiä sohvaperuna -totaalisesti.Ei liikuntaa, elämä pyörii töissä ja kotona ja ruokavaliokin on sitten yhtä napostelua..
Nyt on niin syvä itse-inho- kausi meneillään, ja olen pättänyt että jotain on muututtava NYT.
Eli sitä motivaatiota ja tsemmpiä kaivataan myös tänne...
Olen 44v. , 168m pitkä ja 75 kg näyttää "mittari"...
2 viikkoa edellisestä vaakareissusta... eilen kävin.
-4 kg.. =) vauhti kohdallaan, tosin alkuun lähtee enemmän mutta fiilikset on korkealla!!!
Onneksi olkoon!
Minä kävin vaa´alla eilen ja kiloja oli lähtenyt 5. Mukavalta tuntuu, mutta kaikkein suurin yllätys on ollut vaikutus mielialaan. On jotenkin iloinen ja energinen mieli, pitkästä aikaa!
Liikuntaa ei hirveästi ole kertynyt, lähinnä olen käynyt kävelyllä. Toki siinäkin on hiki tullut ja pulssi kohonnut, johtuen rapakunnosta ja ylimääräisistä kiloista, heh.
Mutta hitaasti ja varmasti täältäkin tullaan kohti terveempää elämää!
Heissan taas. 2kk takana. Tilanne seuraava painoa 166kg!!! eli -14 so far. Mieliala korkealla ja onnistumiset sitä lisää. Muutaman "herkkupäivän" olen itselleni suonut, mutta nekin herkut on hikoiltu pois. 3krt viikossa käyn salilla 1-3 h kerta, ja menin kävelysauvat ostamaan niin niillä 2 kertaa viikossa lenkki vaikka se hieman homolta näyttää kun iso kalju mies niillä menee.. =D
Tsemppiä muille!!
PS. YES WE CAN!!!