Haluatko VHH rengiksi/piaaksi?

Balleriina Lutuunen

se käy luonnollisimmin ja kätevemmin, kun kun hankit VHH-raamatun, (Atkins-kirjasen) luet sitä kuola valuen, ja uskot siihen, nimenomaan siihet tulee uskoa, muuten se ei toimi haluamallasi tavalla... Luet jokaiset loitsun aaäneet, kun luet sen ääneet, se jää paremmin muistiin. (koska VHH reppanoilla on huonon huono muisti glukoosin puutteen takia)
Jokainen värssy jonka osaat ulkoa, tekee sinusta suurmestarin, eli rengin/piian.
Musta siinä ei vielä kaikki, mikä tulee super supervoimiin, sinun tulee haukkua ja manata suurta suurta johtajaa, tässä tapauksessa johtaja Pekka Puskaa.
Koska P.Puska edustaa hyvinvointia ja kapinoit sitä vastaan, sinun tulee olla jyrkkä tässä!

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tehkää vain niin....

      Ja pitää muistaa laittaa laput silmille ja mennä VHH-auktoriteettien perässä. Mitään sellaista, mitä he eivät ole sanoneet, ei saa julkaista. Eräs Vantaalla asuva VHH:lainen ei ole seitsemään vuoteen julkaissut muuta kuin VHH-auktoriteettien mantroja, pieni katkso tuli eräiden vaalien alla kun kokoomusauktoriteetit vaativat häntä tukkimaan kitansa. Oli niin huonoa mainosta kokoomukselle että jopa politiikot häpesivät. Mutta kyllä se kieli sitten syvällä kävi, ehkä se auttoi Vantaalaista pitämään jäsenkirjan.

    • Usko Eevertti

      "manata suurta suurta johtajaa, tässä tapauksessa johtaja Pekka Puskaa."

      Ai mikä "suuri johtaja?" meinaatko niinkuin kim jong un tms?

      Ei siinä pelkkä usko auta, vaan pitää kokeilla tehdä elämänmuutos. Sitten on pakko uskoa kun näkee oman ohentuvan olemuksen peilistä.... ennen ei.

    • o'Neill

      Heikkopäiset tarvitsevat aina jonkun auktoriteetin johtamaan heitä. Ja samalla nämä työskentelevät VHH-raamattujen tuottajan lompakon hyväksi.

      • Balleriina Lutuunen

        Juuri niin...


    • karppiatri

      Haet hakemalla riitaa, ilmeisesti elät vihaamalla ihmisiä?
      Olen karppaaja kuten tuhannet kaltaiseni, ajattelen omilla aivoillani, en tarvitse ruokavaliooni kenenkään yksityiskohtaisia ohjeita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2435
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1263
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      885
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      880
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      723
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      92
      712
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      27
      699
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      676
    Aihe