Oletteko tutustuneet kyseiseen työpaikkaan?
Oletteko lukeneet mitä kyseisestä työpaikasta kerrotaan
esim. hoitajat.net (foorumi/työpaikat) sivustolla?
Ko. yrityksen harjoittama toiminta ollaan useaan kertaan nostettu mediassa pintaan. Yritys rikkoo toistuvasti potilaiden, asiakkaiden, asukkaiden ja hoitohenkilökunnan oikeuksia. Miksi tämä yritys on vielä olemassa? Miksei tämän yrityksen toimintaan ole käyty aktiivisemmin käsiksi?
Onko sinulla kokemuksia työntekijänä tai asiakkaana Attendo MedOnen toiminnasta?
Attendo (MedOne)
4
738
Vastaukset
- Huithapeli
Olen työskennellyt ko. yrityksen palveluksessa vakituisena keikkaajana (aikaisemmin). Palkat ja lisät maksetaan miten sattuu, jos lainkaan.
Vanhusten hoito huonoa ja riittämätöntä, koska henkilöstöä liian vähän.
Hyvät ja rohkeat hoitajat, jotka puuttuvat epäkohtiin saavat lopputilin. Uusia työntekijöitä rekrytoidaan, vaikka vakinaisia lomautettuna.
Törkeitä hoitovirheitä paljon....ym...ym..
Vanhuksilla tehdään vain rahaa!!! - Vanhus kärsii
Kun katselee Mol:in sivuja niin kyllä sieltä työtä löytyy jatkuvasti. Usea kymmen työpaikka kerrallaan.
Kuulemma palkkatso huono ja työnmäärä suuri. Henkilöstömitoitukset pieniä.
En itsekkään tiedä mihin tämä liika yksityistäminen johtaa tulevaisuudessa. Onko niin, että rikkaat saavat vain tätä "kallista yksityistä vanhusten yms hoitoa" ja miten käy köyhille ja varattomille vanhuksille.
Jos maksaa kaikista palveluista korkean hinnan niin hoidonkin ja palvelun tulee olla ensiluokkaista. Mutta media kertoo kuitenkin ihan jotain muuta.
Hoitajille maksetaan huonoa palkkaa kun taas lääkärit taitavat saada sievoisia summia. Esimerkiksi päivystysvuorosta voi nuori kokematon lääkäri tienata yhden kuukauden palkan. Ei ole ihme, että kuukausipalkkainen työ ei kiinnosta!
Miksi terveydenhuolto on ajettu näin. Miksi kunnallinen ei kelpaa vaan yksityinen vie koko potin ja henkilöstön. Kuitenkin nämä yksityiset saavat paljon erilaisia yhteisiä tukia Kelalta jne. Tehty bisnes vanhusten varojen tuhlaukseen.
Palataan takaisin vaan kunnalliseen malliin ja kaikki ovat tasa-arvoisia hoidoissa. Mutta kunnallisen puolen toimintamalleja tulee kehittää ja palkkausta nostaa muillekkin kuin lääkäreille ja johtajille. Myös veroeurot tultava suomeen eikä veroparatiiseihin tai johtajien optioihin! - Mikaela45
Ei taida riittää epäkohdiksi nuo verojen maksamattomuudet.
- mmkko
Tietääkö kukaan milloin on palkkojen maksupäivät? Onko 4vk, 3 vk jaksot vai..?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475375Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612136Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181770Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1381723- 171505
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301437Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4130081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se207917