persut

misä on yt:n persut?
13236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

No nehän ovva talviunilla, kyllä he herräävä, mutta sie olet vain liian häthäinen.
Niilä on kuulema kesän kynnyksellä niin paljo virtaa, ko hurjimpia on pietty koko talvi köysissä:)
Sehän hyä juttu ko persut vähän pöllyttävvä kunnan iivanoitten likaista kotipessää.
Häätyy kyllä näin kepun pää-äänen kannattajanaki sanoa, että nyhän meiltä jämerä kh,n pj.
Toivothaan kuittekki koko sakila, että hän alkasi taas tulevana syksynä kuntavaali ehokhaaksi. Mie kuittekki annan vaikka valtakirjala ääneni hälle.

Äänestä

ne on opettelemassa kirjoittamaan

Äänestä

Jos ne puhistaa pöytiä.

Äänestä

Peräsuolinkaiset saa häädettyä apteekista ostettavalla loislääkityksellä.

Äänestä
  • Kyllä Perussuomalaiset on kunnassa ja myös kasvavat joka päivä, malttakaa ja odottakaa niin näette miten mallikkaasti ne hoitaa persut kunnallisvaalit.Kaksissa vaalissa on nähty että meitä on noin 800 persua tässä kunnassa, terv lasse

    Äänestä

  • Sainmaa itte. kirjoitti:

    Kyllä Perussuomalaiset on kunnassa ja myös kasvavat joka päivä, malttakaa ja odottakaa niin näette miten mallikkaasti ne hoitaa persut kunnallisvaalit.Kaksissa vaalissa on nähty että meitä on noin 800 persua tässä kunnassa, terv lasse

    Lassekhaan saanu muuta aikaseksi ko yrittää saaha ittele kunnalta rahhaa KLapin tankokarnevaahliin. Valtakunnan tasolaki on persut pölähneet ottaa vastuuta ja jäähneet räkyttäjiksi, ei niistä muuhun olekhaan.

    Äänestä

  • Sainmaa itte. kirjoitti:

    Kyllä Perussuomalaiset on kunnassa ja myös kasvavat joka päivä, malttakaa ja odottakaa niin näette miten mallikkaasti ne hoitaa persut kunnallisvaalit.Kaksissa vaalissa on nähty että meitä on noin 800 persua tässä kunnassa, terv lasse

    paljon miinuksia tuohon sainmaa itte juthuun,kertooko puolueesta paljon.alaspäin mennevät ja luijaa no sielä on maa vastassa

    Äänestä

Tutkimassa Soinin puoluetuella ostamaa 3, 5 miljoonan euron luksuslukaalia Helsingin paraatipaikalla.

Äänestä

ei sille soinille ole muuta kuin riesaa näistä rupupoliitikoista jota yrittävät matkia soinia...huonolla menestyksellä

Äänestä

tuollahan nuita näkkyy ravaavan viinakaupassa kun on ollut rahapäivä

Äänestä

Voihvoih lasseriepu,eks ole kattonu uutisia ja lukenu lehtiä?Persut on möhläily niin paljon,että kannatus putoaa hurjaa vauhtia!Kyllä niitä kannattaa jokku tosi juntit,joilta puuttuu sivistys konsaan.Niinkö se siun urpo,jota sie kylillä ittekki pilkaat ja kerroilet tehneesi urporievulle puhheet etuskuntaan,mutta se osanu vissin ees kunnola lukea.Kehuit kovhaan äähnee katuvasti,ko et itte ollu ehokas,olistit kuulema päässy!Teitkös virhe arvioinnin niinkö koko jengi,jotka päästelee suustaan mitä sattuu!Mitäs se Hjallis kysykään Soinilta vaalivoiton jälkeen:"Mites sä aiot pitää tän jengin kasassa?"Aika hyvä kysymys!Vastauksia on jo!Täälähän saaki "politiikoista"porista vaphaasti.

Äänestä

kukas se urpo on ?

Äänestä
  • No on se tuoki suunsoittaja niin rohkea mies, ettei varmasti uskala sanoa ketä se urpoksi haukkuu, paskahousu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmetelijät? kirjoitti:

misä on yt:n persut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu