paras kaverini ja siskoni

EAMK

Olen vaihto oppilaana tällä hetkellä ja paras kaverini täällä on 16 vuotias poika. Itse olen 18. Olen rakastunut parhaaseen kavetiini, meillä oli jotain säätöä ennen joulua mutta se jäi siihen ettei hän halunnut suhdetta kun olen vanhempi ja kun joudun lähtemään.

Joku muutama kuukaus sitten juttelin skypessä 15 vuotiaan siskoni kanssa ja päätin sitten liittää tämän kaverini siihen puheluun. Hän sitten ihastui siskooni..


He alkoivat juttelemaan enemmän ja juteltiin yhdessä. Kun tajusin että jotain on meneillään, oli jo liian myöhäistä. Olen kertonut siskolleni että tykkään kaveristani edelleen ja olen kertonut kaiken mitä minun ja kaverini välillä on tapahtunut.

Tänään sain tietää että siskoni tykkää kaveristani ja että oma siskoni on valehdellut minulle etten suuttuisi. Jopa eilen valehteli ettei tykkää kaveristani enempää kuin kaverina vaikka näin ei kuitenkaan ole.

En tiedä mitä tehdä ja miten suhtautua. Rakastan kaveriani enemmän kuin kaveria ja haluaisin että meillä olisi jotain. Hän on kuitenkin rakastunut siskooni ja siskoni ainakin tykkää hänestä. Siskoni on valehdellut minulle ja kaiken mitä hän tietää siitä huolimatta ei välitä. Olen surullinen ja vihainen. Ei tunteita niin vain unohdeta ja ei siskoaan petetä. ):

1

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jk

      vai iiimn

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2140
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      171
      1903
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1342
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1160
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      952
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      909
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      849
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      44
      845
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      782
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      691
    Aihe