Siitä maksetaan.
Töissä kannattaa käydä paskalla
8
4900
Vastaukset
- aikaonrahaa
muutenkin työaikana kannattaa hoitaa kaikki asiat mitkä pystyy. puhelut, kauppa-asiat, joulukorttien kirjoitus, lääkärikäynnit, jne.
paskaaminen on tosiaan ihan itsestään selvä työajalla suoritettava rutiini. - stryks
Mutta tulipahan pomo kerran töissä sanomaan että wc:ssä käymisen voisi jatkossa hoitaa omalla ajalla.. Oli kuulemma seurannut kuinka aamuisin käyn vessassa töihin tullessani. Ei vaan ollut huomannut että tulin joka aamu 15 min ennen muita töihin. No tästä otin opiksi ja tulin jatkossa minuutilleen töhini silloin kun työaika alkoi ja kävin edelleen vessassa vuoron aluksi.
- Mistä muusta?
Paljonko teillä p*skasta maksetaan? tuottavuuden vai käytetyn ajan mukaan? Miten mitataan? Meillä ei ta maksa p*skasta mitään, mutta itse käy kyllä usein, ehkä saa siitä tarpeeksi?
Tää yksi tuli 15 min ennen muita ja läksi sitten vastaavasti puoli tuntia ennen? Mulla oli kerran työkaveri,joka tuli aina klo 7:ään ja sitten kun itse tulin 7.30, niin valitti selän takana puoli tuntia-tunnin kuinka taas piti tulla niin aikaisin kun oli niin paljon töitä..tee siinä sitten omia töitäsi. Kellokortti laski työssäoloajan. Monesti miettinyt tuon paikan sakkia, muitakin, kuinkahan pärjäisivät siinä työssä missä itse nyt olen, kun työtunnit lasketaan ja katsotaan meneekö miten paljon aikaa ja tarjoukset tehdään sillä perusteella, sanomista tulis jos tekis liian hissukseen.- stryks
"Tää yksi tuli 15 min ennen muita ja läksi sitten vastaavasti puoli tuntia ennen?"
Mitenkähän mahtaa asiakaspalveluammatissa käydä jos ainoa asiakaspalvelija yrityksessä lähtee puoli tuntia ennen sulkemisaikaa?
- haistapaskasuomi
Suomalaisilla paskoilla duunarin palkoilla ei kannata liikoja intoilla, siitä hyötyy vain työnantaja ja verottaja, työntekijälle ei jää muuta kuin känsät kouraan.
- Duunarin etu
Mut paskantamisesta kuitenkin maksetaan.
- yrittäjä72
Minä vuokraan duunarit. Voi sitä torttua vääntää työajalla jos haluaa. Eri tyyppi tulee vaan seuraavana päivänä tilalle :)
Ja tämä EI ollut provo. - fsfsdffsd
Paskalla pitää käydä silloin kuin paskattaa. Tuntikausia ei voi pidätellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632152Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51815Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381314En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?139824Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740- 19726
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93709