Muistutetaan muutamasta neuvosta

esimerkin mukaan

Etenkin karppiatri voisi lukea kohdan neljä ja alkaa moittimaan niitä VHH:laisia jotka todella ojennusta tarvitsivat, hän kun on ottanut tehtäväkseen jatkuvan voittimisen siitä mitä täällä krijoitellaan.

Palsta on juuri sellainen minkälaiseksi VHH:laiset ovat sen luoneet, hehän esimerkillään ja kokemuksellaan osoittavat miten palstalla tulee käyttäytyä ja kirjoitella. Me muut vain otamme mallia ja kirjoitamme kieltä jota VHH:lainen ymmärtää.

1. muista että tällä palstalla EI ole pakko käydä jos ahdistaa vaan voi hakeutua muille palstoille

2. jos ahdistuksesta huolimatta on pakko käydä tällä palstalla, ota yhteys kuntasi mielenterveystoimistoon ja hae apua

3. jos et siedä vastakkaisia mielipiteitä, perusta oma blogi jossa voi bannata kaikki ei-miellyttävät viestit pois

4. siivoa ensin oma pesäsi ennen kuin vaadit siisteyttä muilta, muista että metsä vastaa niin kuin sinne huudetaan

5. muista että tämä palsta on kaatopaikka eikä se siitä muuksi muutu joten on turha ihmetellä sitä ihmisryönää joka täältä löytyy

6. jos joku kohta tuntuu ylivoimaiselta ja aiot alkaa valittamaan, palaa ensin kohtaan 1 ja toimi sen mukaisesti

3

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -psykiatri LN

      Jos siis tämä palsta ahdistaa älä tule tänne palstalle.

    • muistutus vain

      Aloitetaan päivä muistuttamalla että voi tehdä jotain muutakin kuin olla tällä palstalla jos kerran palsta ei ole mieleinen.

    • aweegqgqgqg

      "Palsta on juuri sellainen minkälaiseksi VHH:laiset ovat sen luoneet, hehän esimerkillään ja kokemuksellaan osoittavat miten palstalla tulee käyttäytyä ja kirjoitella. Me muut vain otamme mallia ja kirjoitamme kieltä jota VHH:lainen ymmärtää."

      Miten näin voi olla, kun meistä kirjoittajista monet ovat olleet tällä palstalla vain muutaman kuukauden? Miten näin voi olla, kun 80% aloituksista on VHH:n vastaisia aloittamiasi törkykirjoituksia ja ovat olleet näemmä jo vuosien ajan?? Miten ihmeessä sinä voit syytää siitä vastuun meille, jotka olemme olleet VHH:lla jo jonkin aikaa, mutta emme tällä palastalla? Tai edes niille parille, jotka ovat olleet täällä kauemmin?

      Ymmärrätkö lainkaan omaa kirjoitustasi? Yrität vierittää kaiken vastuun paskakirjoittamisestasi muille? Oletko ihan terve? Et voi ulkoistaa omaa vastuutasi. Sinä vastaat itsellesi ja niille jumalille, joihin uskot. Sinä seisot tekstiesi takana oikeudessa, jos joku sinut ilmiantaa poliisille kunnianloukkauksesta, sillä ne määreet olet täyttänyt kymmenkertaisesti.

      Yksi ihminen kirjoittaa ainakin kymmenellä eri nimimerkillä noin 80% kaikista teksteistä. Katso peiliin vain!

      Ja mikä h--tti sinä olet keksimään sääntöjä täällä?! Täällä on jo Suomi24:n säännöt sekä Suomen laki, niillä pärjäämme emmekä tarvitse sinun omia sääntöjäsi, sillä sinä itse rikot niitä kaikkia eniten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2078
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1695
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      110
      1460
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1206
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1004
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      75
      938
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      835
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      779
    9. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      28
      750
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      99
      709
    Aihe