Anteeksi tämä rankutus, mutta kun teidän, että voin vaihtaa ammattiani myös opparilla, mutta onko sitä niin helppo tehdä keittiöalalle.
KEITTIÖHOMMIA OPPARILLA
3
123
Vastaukset
- tuokaa ruokaa
Oppisopimus on hyvä valinta ja työn oppii samalla käytännössä. Tässä ainakin opparilla onnistuu. Nämä linkit on Hesasta.
http://www.kunkoululoppuu.fi/Opiskelemaan/Oppisopimuskoulutus/Ravintola-ala
Palmiassa myös oppareita.
http://www.hel.fi/hki/palmia/fi/Koulutus/Oppisopimus Kiitos, mutta ei kiitos!
- joku..
Oppisopimuksessa on työpaikka hommattava itse - oli sitten missäpäin Suomea hyvänsä sitten on teoriatunteja paikallisessa oppilaitoksessa. Oppisopimustoimistosta saa lisätietoja ym ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271306
- 98973
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89934Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25907Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat297789- 95748
- 109656
- 34648
Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet140589Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581
