SUL: keskustelupalsta

havrelax

Käykääpäs kurkkaamassa SUL:n keskustelupalstaa. Siellä häiriköi M. Nieminen -niminen kaveri, joka savustaa kaikki eri mieltä olevat pois palstalta sanoisinko 'lievästi eriskummallisine' argumentteineen.

Mies vaikuttaa olevansa mieleltään sairas, maanisdepressiivisyys tulee mieleen mutta en ole lääkäri. Kaiken huippu on se, että tämä besserwisser on alihankintasuhteessa SUL:oon.

Muuten palstalle kirjoittaa ehkä kymmenkunta aktiivista gubbea, jotka muistelevat 30-70-lukuja. Urheilijoita siellä ei tunnu olevan, heillä on omat kanavansa.

6

671

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9+18

      On näköjään suljettu tänään jopa kuukaudeksi?

      • Palstaa_seuraava

        Näyttää siltä, että koko keskustelupalsta on lopetettu.


      • PaavoJussi

        kertoo hyvin SUL:in toiminnasta ja liiton halusta kuunnella ja kehittää maamme yu:ta.


    • spade11

      Kyllä tuolla yleisurheilu.fi sivulla pitäisi ilman muuta olla keskustelupalsta, sinne se kuuluisi. Liiton toimihenkilöillä (joihin tuo M.Nieminenkin tai lukeutua) pitäisi olla sen verran "munaa", että kestäisivät myös itseensä kohdistuvan, kuitenkin kohtalaisen asiallisena pysyneen arvostelun, jota aikaisemmalla keskustelupalstalla esiintyi.

    • SULjettu

      Mitä väliä, ketä kiinnostaa. SUL lakkautti naisten sarjan yhdistämällä sen keski-ikäisten miesten sarjaan ja nuorilla on valmentajia jopa kuuluisasta hormonidopingista kärynneiden kerhosta. Valtionavut tulisi ohjata antidopingiin sitoutuneille lajiliitoille ja niiden tiedottamiseen.

    • ainaeiookortittasn

      Kyllä näitä tuntuu löytyvän muillakin nimimerkillä. e....v.... erikoisimmasta päästä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      2217
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      131
      1568
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      146
      1532
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1254
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      1225
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1121
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      226
      965
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      906
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      833
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      809
    Aihe