Mitä myötähäpeät eniten naisissa, mies?

1. katsotko äklööntyneenä vanhoja naisia, ja välttelet heidän turvonneita kasvojaan, tuntien myötähäpeää koska he ovat tosiaankin kokeneet paljon elämässään, eivät ole naiiveja neitsyeitä enää?

2. pidätkö pienirintaisia naisia säälittävinä tai turhina ilmestyksinä kaupungilla, ovatko he mielestäsi epäsikiöitä? Kehoitatko muita ottamaan tilaa itsellensä, ettei pienirintaisten ryhmä hyökkää?

3. pidätkö yh-äitejä liian lapsimielisinä, koska ovat mielestäsi liian tylsiä pitääkseen kiinni aviomiehestä?
21835
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

No eipä ole tarvinnut moista vielä ajatella. Olenhan sentään roisisti yli30 ja poikuus tallessa.

Äänestä

Pitäiskös noista joku valita? Vanhemmat naiset on tietysti kokeneempia ja viisaampia ei siinä häpeämistä eikä neitsyeitä ole nuoretkaan. Niillä kokemuksia varmaan enempi 15-20 vuoden välillä kuin yli 50 veillä koko ikänä ollutkaan?
Myötähäpeää tunnen ehkä niistä isoista implanteista siellä puoliksi näkyvillä kin tyttönen sillä tavoin haluaa vain että joku tykkäisi. Yh jos olisikin lapsenmielinen niin plussaa vaan yleensä kai vähän katkera ja kiree?
Myötähäpeän humalaisen naisen koikkarointia korkokengissä pornovetimissä oli ikä mikä vaan

Äänestä
  • Hyvin sanottu. Voi helvetti että harittavakatseinen itseään seksisymbolina pitävä humalainen luuseriakka voi olla nolo.

    Äänestä

"Myötähäpeä" kertoo ainoastaan ja vain häpeäjän ahtaasta ja rajoittuneesta mielen maisemasta. Avoin ja ulospäin suuntautunut ei häpeä edes omiaan, saati muitten ihmisten ominaisuuksia. Kantsisko laajentaa käsityskykyään ja maailmankatsomustaan.

Äänestä

Älyttömin aloitus pitkään aikaan!
Jos mitä myötähäpeän, niin se on tyhmyys - ja siitä "gloria lace sister" kaikessa teennäisälykkömäisyydessään ei ole kaukana...

Äänestä

Hmm.. Ei ole tarvinnut tähän ikään mennessä vielä hävetä ketään, eikä olla katkera kenellekään, kateuskaan ei minun luonteeseen kuulu.. Outo kai olen ja muuten, se oli mun mies joka ei osannu pitää naisesta huolta.. :) (valitettavaa, mutta totta)

Äänestä

No mun puolesta ihmiset saa tehdä, mitä haluavat, mutta ainakin seuraavat jutut herättää vähän myötähäpeän tunteita:

1. Vanha ryppyinen nainen yrittää olla nuorekas, käyttää liian lyhkäisiä hameita ja pukeutuu liian paljastavasti.

2. Nainen on hankkinut itselleen lisäosia ja esittelee niitä auliisti. Tuossa ennen kaikkea se säälittävä vaikutelma.

Äänestä
  • "Vanha ryppyinen nainen" saa käyttää ihan minkä pituista hametta hän itse haluaa, sitä mikä miellyttää. Siihen ei tarvita kenenkään eikä varsinkaan keskenkasvuisten lupaa. Mielipiteesi kertoo sinusta enemmän kuin mini vanhasta, sinä olet ahdasmielinen.

    Äänestä

  • Sääli itseäsi kirjoitti:

    "Vanha ryppyinen nainen" saa käyttää ihan minkä pituista hametta hän itse haluaa, sitä mikä miellyttää. Siihen ei tarvita kenenkään eikä varsinkaan keskenkasvuisten lupaa. Mielipiteesi kertoo sinusta enemmän kuin mini vanhasta, sinä olet ahdasmielinen.

    Joo joo. Kyllähän se vanha ryppyinen nainen saa pukeutua vaikka vauvan potkupukuun, ei siinä mitään. Kannattaisi vain vähän joskus miettiä niitä asuvalintoja sen kannalta, mikä imartelee sitä omaa olemusta.

    Äänestä

Turhan moni nainen on päällepäsmäri valittaja. Siinä on aina miehille ihmeteltävää kun jonkun vaimo pyyhältää miesjoukkoon valittamaan omalle miehelleen milloin mistäkin. Kyllä myötähävettää.

Äänestä
  • Miksi ihmeessä?

    Äänestä

  • Olet ahdasmielinen kirjoitti:

    Miksi ihmeessä?

    Kyllä olet ahdasmielinen jos et pidä valittavista ja viddumaisista naisista.

    Äänestä

  • Man o Nora kirjoitti:

    Kyllä olet ahdasmielinen jos et pidä valittavista ja viddumaisista naisista.

    Jos vaimo valittaa ja on v-mainen, niin syy on yleisimmin saamattomassa ja ymmärtämättömässä mieähessä. Ahtaaseen mielenpuoleen juttu tuskin mahtuu, joten annetaan olla jo.

    Äänestä

  • Katso molempi puoli kirjoitti:

    Jos vaimo valittaa ja on v-mainen, niin syy on yleisimmin saamattomassa ja ymmärtämättömässä mieähessä. Ahtaaseen mielenpuoleen juttu tuskin mahtuu, joten annetaan olla jo.

    Noinhan ne naiset sen varmaan itselleen perustelee. Silloinkin kun aihetta ei ole.

    Äänestä

Myötähäpeä tarkoittaa sitä että hävettävällä tavalla käyttäytyvä ihminen kuuluu hänen puolestaan häpeävän kanssa samaan kohderyhmään.

Esim. suomalainen voi hävetä kun kuulee että joku suomalainen on toikkaroinut sikakännissä ulkomailla.

Mutta miten mies voisi hävetä mitään sellaista mikä liittyy naisena olemiseen? Vai haetaanko tässä nyt sitä takaa että

- vanhan miehen pitäisi osata myötähävetä vanhan naisen puolesta sitä että ikää on tullut (höh)

- pienimunaisen miehen pitäisi osata myötähävetä sitä että jollakulla naisella on pienet rinnat (tuplahöh)

- eronneen miehen pitäisi osata myötähävetä eronnutta naista (hohhoijaa)

Äänestä

Ei mikään noista aloituksesi ominaisuuksista. Sen sijaan tunnen syvää myötähäpeää esimerkiksi viidakon tähtöset sarjan tyhjäpäisiä naisia kohtaan. Silikoneilla ei valitettavasti voi korjata puuttuvaa älyä.

Äänestä

En tunne myötähäpeää naisia kohtaan. Tunnen myötähäpeää ihmisiä kohtaan jotka tuntevat myötähäpeää, ovat he sitten naisia tai miehiä.

Äänestä

Myötähäpeää tuntevat vain naiset ja homot. En minä muiden puolesta häpeä, joskus korkeintaan omastani.

Äänestä
  • Pahimmat myötähäpeäjät, jotka ovat kohdalleni osuneet, ovat kyllä vuorenvarmasti olleet miehiä - hmmm ... siis ainakin ovat olleet kelleillä varustettuja ja yhtä vuorenvarmasti heteroja.

    Äänestä

hyödytti tyhjäpäitä sen verran että pääsivät töllöön. Tyhmyys ei minussa aiheuta myötähäpeän tunnetta, lähinnä sääliä. On kyseessä mies tai nainen. Lähinnä kännissä sikailu jota naisetkin tasa-arvon edistämiseksi harrastavat yhä enemmän. Ja tyhmä voi olla ilman silareitakin.

Äänestä

Seuraavat naiset ainakin aiheuttavat itsessä kuvatunkaltaisia tuntemuksia:

- Lihava nainen pukeutunut liian kireisiin vaatteisiin tai liian muodikkaisiin vaatteisiin
- Vanha rupsahtanut nainen esittää teiniä pukeutumalla liian pieniin vaatteisiin kuvitellen olevansa seksikäs
- Nainen yrittää esittää rikasta vaikka koko olemus huokuu alaluokkaisuutta
- Naisella on silikonirinnat tai jotain muuta vastaavaa
- Nainen yrittää esittää seksikästä, vaikkei todellisuudessa sitä ole
- Nainen näyttää kävelevältä maalipytyltä
- Ruma naisella on hirveästi kauniita vaatteita ja asusteita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gloria lace sister kirjoitti:

1. katsotko äklööntyneenä vanhoja naisia, ja välttelet heidän turvonneita kasvojaan, tuntien myötähäpeää koska he ovat tosiaankin kokeneet paljon elämässään, eivät ole naiiveja neitsyeitä enää?

2. pidätkö pienirintaisia naisia säälittävinä tai turhina ilmestyksinä kaupungilla, ovatko he mielestäsi epäsikiöitä? Kehoitatko muita ottamaan tilaa itsellensä, ettei pienirintaisten ryhmä hyökkää?

3. pidätkö yh-äitejä liian lapsimielisinä, koska ovat mielestäsi liian tylsiä pitääkseen kiinni aviomiehestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu