Luistimet tulisivat lähinnä lyhyehköjen matkojen taittamiseen
Mitkä luistimet, ja mistä?
9
739
Vastaukset
- tietoja
intersport myy. Ei ole välttämättä saapuneet rullaluistimet vielä kaikkiin myymälöihin. Kannattaa valita K2 merkkiset ehdottomasti, aivan ylivoimainen istuvuus muihin verrattuna. Vaikka hinta vähän kovempi, itselleni ostin juuri uudet intersportista K2 celena 249 €. Miehellä halvemmat viime vuoden K2 mach 90.
- Rullaillen
Joo tuo Celena lienee naisten versio noista mach 90:sistä. Minullakin oli nuo K2 Mach 90:set aiemmin ja istuvuus kyllä tosi hyvä. Muutenkin noita K2:sia voi suositella, just Machit lienee tohon tarkotukseen hyvät, muussa tapauksessa jos pidempää lenkkiä heität niin uskaltaisin suositella Radicaleja tai vastaavia vaikken niitä ole kokeillutkaan.
Ja uskaltaisin väittää että jos innostut niin tulet heittämään myös pidempiä lenkkejä kuin alle 10 kilsaisia. - Luistimet
k2 mach 90:set tuli tosiaan intersportista hommattua(249e tarjouksessa), stadiumissa vastaavat olisivat normaalihintaan olleet 199e, mutta pienin koko 41.5 joka oli numeron verran liian iso itselleni.
Ja nuinhan tuossa luultavasti tulee käymään, ensimmäinenkin lenkki oli jo yli 10km ja kunhan selkä ja jalat tottuvat tuohon niin lenkkeinä tulee varmasti paljon pidempiä. Alunperin tarkoituksena oli hommata salimatkojen yms taittamiseen, mutta saa nähdä miten kesän tullen käy!- #####34####
Taitaa olla nuo Stadiumin luistimet edellistä mallia siitä hintaero. Jos nyt oikein olen noita kuvia tihrustellut, niin uudemmassa mallissa on pikanauhoitus, onko se sitten hyvä vai huono sitä en osaa sanoa.
- ####34####
#####34#### kirjoitti:
Taitaa olla nuo Stadiumin luistimet edellistä mallia siitä hintaero. Jos nyt oikein olen noita kuvia tihrustellut, niin uudemmassa mallissa on pikanauhoitus, onko se sitten hyvä vai huono sitä en osaa sanoa.
Vastaankin itse itselleni. Nuo Stadiumin sivuilla olevat luistimet ovat sitä edellistä mallia. Sen sijaan kun kävin liikkeessä niin siellä olevat kyllä olivat viimeistä mallia hintaan 199€. Valitettavasti ei ollut sopivaa kokoa.
- pointti
Osta saksasta, hiiteen kotimaisuus.
Luistimet edullisemmat ja postitus maksaa noin 20€ kotiovelle toimitettuna.- EK:
Kyllä EU;n alueella on joskus koviakin tarjouksia luistimista.Sontagpreiss joka koskee muutaman päivän olevia ale tavaroita ja saattaa saada edellisen vuoden mallia todella edullisesti.
Olen ostanut pääasiassa Saksasta luikkareita ja niihin liittyviä tarvikkeita joka on helppoa kun kotiovelle saa koko lähetyksen.
Suomi ei pysty kilpailemaan hinnoillaan,ja Intersport on kallis omalla ihmeellisellä hinnoittelullaan.
Hintaesimerkkinä rengassetti jotka Suomessa olisivat maksaneet tilaustavarana kuluineen reilun satasen niin Saksasta sama tuote reilu 70e kuluineen;
Hintaeroa tuli n.50e samasta tuotteesta.
- xxxx21xxxx
Saksasta tilattuna nuo K2 Mach 90 luistimet maksavat 185,50€ postimaksuineen. Joten eipä tuossa paljon ole eroa siihen Stadiumin hintaan 199€ ja niitä pääsee vielä sovittamaan jalkaansa. Intersportissa ne olivat muistaakseni 249€
- germanium
Välisumma: 173,00EUR
German Post (Dispatch to FI: (1 x 4.75 kg)): 16,50EUR
EU-Ausfuhr Umstatzsteuer 19%: 30,25EUR
Loppusumma: 189,50EUR
Tuon verran maksoivat luistimet Saksasta kotiin toimitettuna. Muuten olisin kyllä ostanut Stadiumista hintaan 199€, mutta kun siellä ei ollut meikäläisen kanoottikokoa 46. Intersportissa hinta olisi ollut 249€, joten säästöä kertyi melkein kuusikymppiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992055Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881866Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3251688Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555- 311177
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht901134Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103- 511047
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651042- 581028