Olen seurustellut nykyisen mieheni kanssa yli vuoden. Asumme yhdessä. Suhde on ollut myrskyisä ja täynnä ongelmia, mutta kaikesta olemme selvinneet yhdessä. Rakastan miestäni äärettömän paljon ja tiedän, että hänkin tuntee samoin. Olemme toistemme parhaat ystävät. Suhteemme on täynnä läheisyyttä ja rakkautta. Ainoastaan seksi ei onnistu.Ensimmäisen kuukauden aikana se oli kohtuullista, vähitellen se muuttui tyydyttäväksi ja nyt viimeisen puoli vuotta se on ollut aivan surkeaa. Kumpikaan ei nauti. Aluksi sekstailimme useita kertoja päivässä, nyt enää muutaman kerran kuussa. Mies tulee, muttei erityisesti nauti. Itse en ole saanut kyseisen miehen kanssa seksistä tyydytystä kertaakaan .Voimme puhua toisillemme kaikesta, mutta aina koittaessamme avata surkeaa seksielämäämme toinen meistä menee lukkoon. Molemmat olemme koittaneet kehittää sitä, mutta siitä ei vain tunnu tulevan mitään. Meillä on kolme asentoa, ja paikkana aina sänky tai sohva. Ei suuseksiä, ei mitään muuta. Seksi vituttaa molempia, mutta emme ole vuoden aikana pystyneet asiaa parantamaan. Vikaa on siis molemmissa, ei vain miehessäni.
Onkohan mitään enää tehtävissä, vai olemmeko tuomittuja huonoon seksiin loppuelämäksemme? Entä onko surkea seksi riittävä syy erota, jos muuten kaikki on hyvin ja molemmilla on muuten tunne, että on löytnyt "sen oikean"?
milloin tulisi erota?
epätoivoinen_
2
147
Vastaukset
- A tip for today
Seksuaaliterapeutille vaan, mutta ensin kannattaa tsekata lääkäristä että syy ei oo fyysinen.
- anaaliseksi on in
Juttu on ristiriitainen. Jos kerran molemmat rakastatte toisianne ja väittämäsi läheisyys ja rakkaus pitää paikkaansa, niin enpä kuule usko, ettette nauttisi seksistä keskenänne. Jompikumpi teistä valehtelee niin, että korvat heiluu. Tai sitten aloitus on taas näitä keksittyjä aloituksia mitä Allerin hintamot tänne väkisin rustaa jotta mainostulot kasvaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637