Mikä on paras hetki tavallisen arkiviikkosi sisällä? Minulla se on se kun putsaan hamsterin häkin ja askartelen ja asettelen sinne uuden järjestyksen keraamisia, puisia, muovisia esineitä ja pahvisia purkkeja ja törppöjä käyttämällä. Sitten katson miten hamsteri on täpinöissään ja energinen kun pääsee sinne takaisin asumaan.
-
Toiseksi paras hetki on varmaan viikonloppu kun ei ole (normaalisti) juuri mitään sosiaalisia velvollisuuksia.
-
Toiseksi paras hetki on varmaan viikonloppu kun ei ole (normaalisti) juuri mitään sosiaalisia velvollisuuksia.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Viikon kohokohta on majavani ulkoiluttaminen yöelämässä. Hän haluaisi ulos useammin nykyään. Varmaan johtuu keväästä.
Olet varmaan mies? Nainen ei puhuisi noin avoimesti ja humoristisesti.
Ei kai miehellä ole majavaa? Kyllä mä ihan nainen olen. Ilmeisesti avoimuus ja humoristisuus johtuu siitä, että olin torstaina baarissa jossa tais olla enemmistä miehiä. Majavaani en kyllä esitellyt kenellekään.
Oletko siis exhibitionisti?
eiks exhibionisti nimenomaan esittele itseää? Mähän en tehnyt niin.
Mistä siis on kysymys? Kuljet hameessa ilman pikkuhousuja (siveetöntä) vai siitä että itsetuntosi on niin huono että harrastat seksiä miesten kanssa? Naisilla ei ole oikeita seksihaluja.
Mites valopää selität lesbot? Ihanko vaan vahingossa seksiä harrastavat,ymmärtämättä että kumpikin on nainen? Vai ovatko kenties erehtyneet vehkeistä ja luuleet toista mieheksi johon luulevat tekevänsä vaikutusta? Vai onko kenties joku unohtanut kertoa naisparoillle etteivät naiset halua seksiä? Ilkeä avaruusolioiden salaliitto kaikkia siveellisiä impiä kohtaan?
Kyse on yleisesti hyväksytystä yleistyksestä kuten "koirat ovat isompia kuin kissat" tai "miehillä on eturauhanen". Lesbot ovat poikkeavia naisia ja lesbojen terveys on huonompi kuin heteronaisilla. Ero ei ole yhtä vakava kuin heteromiesten ja homomiesten terveyden välillä mutta ero heteronaisten hyväksi on kuitenkin olemassa. Lesbot ovat muutenkin usein miesmäisiä mikä tukee sitä oletusta että seksihalut liittyvät juuri miehuuteen.
Kyllä mulla on ihan housut jalassa. Ja majavani on tullut yksin kotiin eli ei mun tarvi kohottaa itsetuntoani randomien miesten kanssa seksiä harrastamalla. Haluja olis kyllä mutta olen ollut niin kauan ilman, että kynnys miehelle on korkea. Vähän ehkä on tullut kiusattua miehiä vahingossa mut se ei ole mun vika, mitäs provosoidutte niin helposti.
"Lesbot ovat poikkeavia naisia ja lesbojen terveys on huonompi kuin heteronaisilla"
_ Ei hemmetti, mistä napatyrän takaa oikeen näitä faktoja tongit? Laitas nyt jotain linkkiä....
"Lesbot ovat muutenkin usein miesmäisiä mikä tukee sitä oletusta että seksihalut liittyvät juuri miehuuteen."
- Oisko tässä yksinkertaistamisen ja yleistämisen huippu??
Naisilla ei ole tunnesidettä alapäähänsä ja siksi juttusi ovat todella naurettavia. Tosin olisivat ne naurettavia miehenkin tekemänä mutta naisen kohdalla ne kuulostavat tekemällä tehdyltä huomiohuoraukselta. Naiset eivät ajattele alapäätänsä paitsi tulehduksen sattuessa.
http://factsaboutyouth.com/posts/female-homosexual-behavior/
http://home60515.com/4.html
Pitääkö minun oikeasti jotenkin perustella lesbojen poikkeavuutta? Tiedetään toki etteivät heteronaisetkaan erityisesti pidä miehistä mutta normaali nainen ei silti halua olla intiimissä fyysisessä kontaktissa toisen naisen kanssa. Nainen sietää toiselta naiselta paljon vähemmän kuin mies naiselta.
Eikös täällä palstalla väitetä että naiset ajattelevat vain pillullaan.
Mies1985 projisoi naisiin oman impotenssinsa ja haluttomuutensa. Kun naiset eivät vaikuta hänestä haluttavilta, niin syy on tietenkin naisten. Tyyppihän on kertonut katsovansa pornoakin vain tutkimusmielessä ja tunnistaa miesnäyttelijän pelkän peniksen perusteella. Tuo yhdistettynä homofobiaan viittaa tukahdutettuun homoseksuaaliseen taipumukseen. Projisointi on selviytymismekanismi jossa omia tukahdutettuja piirteitä/taipumuksia heijastetaan muiden ominaisuuksiksi. Jos nainen ei kiihota Mies1985 niin hän kokee että naiset eivät itse kiihotu. Samoin jos miehet kiihottavat Mies1985:ta mutta hän ei halua myöntää sitä, niin hän kokee että vain miehet kiihottuvat. Voiko syvemmällä kaapissa enää olla?
"We need to get the discussions going," O’Leary said. "Most health care professionals understand that there are
certain risks that come with being a woman or with the aging process. However, need to make sure that lesbians get
equal care and that means incorporating this kind of understanding into the regular approach to treatment."
Lesbian Health Concerns
1. Breast Cancer
2. Depression/Anxiety
3. Gynecological Cancer
4. Fitness (Diet and Exercise)
5. Substance Use
6. Tobacco
7. Alcohol
8. Domestic Violence
9. Osteoporosis
10. Heart Health
"Of course," O’Leary added, "— and it is important to repeat — many of the health concerns for lesbians are the
same as they are for other women. But we must have a medical community that understands that there are cultural
issues — orientation, gender identity, ethnicity, race, economic status — that must be understood as well. For
lesbians, the "Ten Things" list is a place to start."
Jotenkin tökki sinulla tuo luetun ymmärtäminen, siis huolena on etteivät lesbot saa samoja terveyspalveluita kuin muut ja sitten oli puhe noista sukupuolitaudeista, joita saa ihan tavallisessakin suhteessa, jos ei pidä huolta itsestään. Mistään huonommasta terveydestä ei kyllä ole kyse, ehkä sitten jenkeissä lesbojen syrjintä aiheuttaa saman kuin mustien ja muidenkin syrjintä, että he eivät nauti samoja oikeuksia, joka taas vaikuttaa terveyttä heikentävästi noin yleisesti
Miesten sairaudet taas joku selittikin hyvin sillä kun jotkut harrastavat seksiä randomisti eivätkä suojaudu kunnolla. Siis, jos ei pidä huolta itsestään kärsii, lesbous ei sinänsä aiheuta mitään sairauksia, pönttö!
Älä väitä vastaan. Mies1985 on professoritason itseoppinut sukupuolitutkija.
http://www.nuortenseksuaaliterveys.net/?page_id=2490
Tässä sulle linkki josta voit hankkia tietoa, sulla kun on niin kummallisia ennakkoasenteita.
Seksi laatunaisen kanssa.
Mulla on kaikki viikot erilaisia, ei oo mitään kaavaa. Yleensä kohokohtia on ne, kun joku tulee kylään tai ite meen jonnekin. Ennen oli se, kun pääsin tanssimaan yhden kaverimiehen kans, mutta se on nyt jäänyt vähiin.
Oman viikkoni kohokohta on se, kun perjantai-iltaisin käyn ulkona syömässä Turun keskustassa, mutta onpahan taas suosikkiravintolaketjuni uusinut menyynsä eikä sieltä enää löydy omaa vakkariani... pahus soikoon.
(anteeksi karkea kielenkäyttöni)
Varmaankin se kun hörpin yksin himassa 50 prossasta viinaa. Tai se kun runkkaan krapulapäissäni kuville suomalaislutkien panoreissuilta Etelä-eurooppaan.
Haluuttaks nähdä fotot?
Käteen vetäminen ja odotan mustan miehen parrua joka täyttää reikäni kermalla.
Onnenpekka.
Ap:n kaltaiset mieshuorat pitäisi pakkonaittaa sille homolle joka hänet on korkannut.
Mun viikon kohokohta on se, kun pääsen rukoilemaan edesmenneen vesikilpikonnani haudalla.
Mun viikon kohokohta on se, kun mulla alkaa kohoilemaan.
Viimeaikoina olen saanut kiksejä tällaisen ilmaisen "visual novelin" lukemisesta. Luen sitä tosin vain kännissä, ja parisen tuntia kerrallaan, eli sen verran kuin vodkapullossa kestää.
http://katawa-shoujo.com/
Luin jokaisen tytön reitin noin viidessä päivässä silloin, kun tuo tuli jakoon. Elämä oli mukavaa ainakin hetken.