Hei,
Sain viestin ulkomailta komealta mieheltä. Se on todella kauniisti ja huomaavaisesti kirjoitettu viesti. Mutta...olen saanut ihan lähes täsmälleen saman viestin (mainittu nimi muistaakseni eri) toisesta maasta eri mieheltä.
Kyseessä on jokin huijaus, mutta mikä. Voiko kyseessä olla esim valkoiset orjakauppiaat (yleensä etsivät naisia joilla on lapsia)?
huijausviestit
2
212
Vastaukset
- rimpu
Pyytää joko lähettämään rahaa, tai sitten haluaa sähköpostiosoitteesi, mitä kautta voi lähetellä viruksia, ym. koneesi kautta. Huijausta on koko "mies".
- Tarkka tyttö
Tämän takia kannattaa hankkia Tositarkoituksella paketti. Sen kautta näkee Salaiset kansiot josta voi tsekata, että jos mies on tehtaillut viestejä vaikka 100 kpl kolmen päivän aikana jolloin profiili on ollut olemassa niin todennäköisyys deitti-spämmistä on aika vahva.
Yksi epäilyttävä merkki spämmistä on se että mies ilmoittaa heti anonyymi-sähköpostiosoitteen ja tahtoo vain sen kautta jatkaa tutustumista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944263Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293233No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452350- 351358
- 10949
- 141948
- 6904
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12842Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11780