Tapahtui seuraavaa:
Nainen sopi tapaamisen kiinnostavana pitämänsä miehen kanssa ja he päättivät mennä syömään. Mies tuli ravintolaan selvästi päihtyneenä, eikä muutenkaan miellyttänyt naispuolista henkilöä. Ruokailusta selvittiin kohteliaasti rupatellen, mies maksoi laskun ja olisi halunnut jatkaa iltaa naisen kotona ja selvästi närkästyi, kun tämä ei käynyt.
Illalla kännykkä alkoi piipata ja mies mm. haukkui naisen ulkonäköä ja vaati maksamaan puolet ravintolalaskusta.
Pistäkää paremmaksi (pahemmaksi!), vai tapahtuuko muille vastaavaa?
Kamalin treffikokemuksesi?
20
667
Vastaukset
- todellahämmästynyt
No joo, miten sen nyt ottaa...Minä menin treffeille olen 44v. Ehdittiin just, just
juoda kahvit ja mies iski liukuvoide putkilon pöytään. No selväähän se missä
mentiin ja lujaa miehen puolella.
MUTTA KUN !.................Etsin tosimielellä seuraa.
Profiilissani ei ole mitään seksiin viittaavaa, enkä pukeudu napaan asti
oleviin puseroihin. Keskustelumme ennen treffejä oli asiallista, sillä en voi
sietää sellaista, että aletaan puheet seksiasioilla.
En myöskään näytä vanhenmalta ikäänkatsoen ja vaikka olisinkin 50 Niin ei
tälläinen käyttäytyminen ole mistään kotoisin. Tämä oli riman alitus ja olikin
siitä pahinmasta päästä.
Poistuin, en jäänyt kommentoimaan, vaikka kielenpäällä pyöri ulospääsyä
muutama valittu sananen.
Voin vain todeta, että oli noloa ja petyin niin pe*keleesti, en kyllä parenmin
pysty sanomaan.
Toisaalta parenpi kun tulee heti selville, että millaisen kanssa on tekemisissä...- ällis
Kaikenlaista LOL. Millaisia juntteja naiset tapaa. Liukuvoide esille treffeillä. Jos miehestä paljastuu tuollainen törkimys, niin eikö se mitenkään tule esille jo kirjoittellessa tai soitellessa? Itse olen torpannut monet treffit sillä perusteella, että olen saanut viestien tai juttelun perusteella sellaisen vaikutelman, että eipä kannata. Kaikki miehet, joiden kanssa olen päätynyt treffeille, ovat olleet ok-miehiä, vaikka se kuuluisa kemia ei olekaan natsannut - paitsi kerran.
- todellhämmästynyt
ällis kirjoitti:
Kaikenlaista LOL. Millaisia juntteja naiset tapaa. Liukuvoide esille treffeillä. Jos miehestä paljastuu tuollainen törkimys, niin eikö se mitenkään tule esille jo kirjoittellessa tai soitellessa? Itse olen torpannut monet treffit sillä perusteella, että olen saanut viestien tai juttelun perusteella sellaisen vaikutelman, että eipä kannata. Kaikki miehet, joiden kanssa olen päätynyt treffeille, ovat olleet ok-miehiä, vaikka se kuuluisa kemia ei olekaan natsannut - paitsi kerran.
Tässäpä se onkin, sillä pidän itseäni jokseenkin hyvänä ihmistuntijana.
Muut tapaamani miehet ovat olleet fiksuja ja sitä mitä em. profiilissaan
kertovat. Tämä poikkeus ei hetkauta minun itsetuntoani, mutta muuten
ärsytti silloin tuosta on kaksi vuotta ja mulla ei ole enää ilmoitusta.
Tämä mies osasi vain olla niin, no miksi sellaista nyt sanotaankaan,
vaikkapa hyvä esittämään, vetämään jotain roolia. Puhui hyvin asiallisia
puhelimessa ja oli ok tuntuinen.
Minun kristallipalloni oli silloin hukanteillä, kun päätin treffata tätä.
En, niinkuin sanoinkin voi sietää moisia, mutta niin pääsi käymään sen kerran.
Joten ei voi sanoa mun kohdalla, että harrastan näitä törkyjä. - todellahämmentynyt
todellhämmästynyt kirjoitti:
Tässäpä se onkin, sillä pidän itseäni jokseenkin hyvänä ihmistuntijana.
Muut tapaamani miehet ovat olleet fiksuja ja sitä mitä em. profiilissaan
kertovat. Tämä poikkeus ei hetkauta minun itsetuntoani, mutta muuten
ärsytti silloin tuosta on kaksi vuotta ja mulla ei ole enää ilmoitusta.
Tämä mies osasi vain olla niin, no miksi sellaista nyt sanotaankaan,
vaikkapa hyvä esittämään, vetämään jotain roolia. Puhui hyvin asiallisia
puhelimessa ja oli ok tuntuinen.
Minun kristallipalloni oli silloin hukanteillä, kun päätin treffata tätä.
En, niinkuin sanoinkin voi sietää moisia, mutta niin pääsi käymään sen kerran.
Joten ei voi sanoa mun kohdalla, että harrastan näitä törkyjä.siis harrastin näitä törkyjä. Poistin profiilin viikko sitten ja välissä oli vuosi
taukoa, et näin.
- 5+13
Monien nettitreffien kokemuksella ehkä pahin ensitapaaminen:
Sovittiin retki luonnonsuojelualueelle; mies oli oudon vähäpuheinen, harppoi vain menemään. Kasvillisuutta ihastellessani hän yllättäin avasi housunsa ja komensi ottamaan suihin. Kieltäydyttyäni hän kiroili ja lähti takaisin autolle päin. En voinut keskelle metsääkään jäädä, menin perässä. Autossa taas juteltiin ihan asiallisesti. Kuin olisi ollut kaksi persoonaa samassa ihmisessä. Huhhuh.- pippurisuihke
No hyi helv*** kai muistit potkasta sitä autoa sitten lähtiäisiks ja ottaa rekkarin ylös ? Tuommosista sioista ei tiedä mitä pikkutyttöjä ne metsään houkuttelee. Yäk yäk yäk.
- täysin nolla
Se olis voinut vaikka raiskata sut sinne metsään. Eikö kannattasi olla hiukan varovaisempi ja tavata vaikka kahvilassa ensin.?
- pertsa ja kilu
Melkoinen myötähäpeä miessukukunnan puolesta. Liian pian ei kannata ensitreffejä järjestää. Ja aina pieni varaus matkaan.
- En mennyt...
Mies kehui olevansa rikas, älykäs, komea yms. yms. Halusi tavata syksyllä erään puiston laitamilla kiinni olevan kahvilan luona, jos puistossa olis ollut liikkeellä edes yksi koiranulkoiluttaja niin ihme.
Kuvaa, nimeään, tai numeroaan ei suostunut antamaan ja suuttui kun ehdotin että mitä jos nähtäis jossain ihmisten ilmoilla. Olin kuulemma epäluotettava ja epäuskoisin ihminen mitä on olemassa... Joo, ei tullut treffejä. - sallimunauraa
Uskomattomia otuksia! Ehdotan, että alatte ottaa videolle noita tapaamisianne ja laitatte U-tubeen kaikkien iloksi ja opetukseksi. Mitenkähän paljon noille tynnyrissä kasvaneille pitää nauraa, ennen kuin he oppivat ymmärtämään käyttäytymisensä absurdiuden?
- 13+5
Tiedämpä nyt miksi naiset ovat hieman nihkeähköjä tutustumaan tuolla treffien puolella. Pahaa pelkään, että tässä ketjussa esitettyjä miehiä on paljon, tai ainakin hyvin näkyvä vähemmistö. Hävettää miessukupolven puolesta lukea noita.
Itse olen pyrkinyt etenemään rauhassa ja asiallisesti, palkkana yhdet sovitut treffit jonne arvon nainen ei vaivautunut saapumaan paikalle. Seuraavana päivänä pisti vain viestiä, että "sori, oli häslinkipäivä". Ihmetyttää tuollainen käytös, sillä olimme jutelleet paljon ennen ja kiinnostus vaikutti molemminpuoliselta. En kuitenkaan hyväksy tuollaista käyttäytymistä, treffit kun sovittiin hyvissä ajoin sunnuntai-illalle, joten luulisi häslinkipäivänäkin olevan aikaa pistää "en kerkeä" viesti. 30min odottelu paukkupakkasessa vei suuremmat jatkoinnot. - 30+ mies
No on ollu törkeitä kanssa uroksia et hävetä saa mieskunnan puolesta. Itse väitän olevani asiallinen treffi kumppani ja yleisesti ottaen treffit ovat mennet hyvin vaikka niistä ei mitään olisi tullutkaan jatkon suhteen.
Yksi nainen oli kyllä siinä hilkulla saattaa mut raivon valtaan mut sain nieltyä mieleni.
Juteltiin pitkään sähköpostissa ja lopulta puhelimessa. Sovittiin eka tapaaminen minkä hän perui vain kahta tuntia ennen ajankohtaa. Seuraavalla viikolla hän laittoi seuraavaks viestiä et jos nähtäis. Mentiin syömään ja jo parkkiksella ihmettelin kun hän ties millä autolla tulin käveli hän vilkuilematta ohi ja sisään ja suoraan pöytään. Menin sit perässä ja tervehdin ja olisin ystävällisesti halannut kun oltiinhan me pitkään keskusteltu. Tuli vaan kommentti et "mä en halaa sua" No meinasin et mikäs siinä ei kaikki tykkää et tullaan liian lähelle vaik useampi treffattava nainen on halannut oma aloitteisesti kun on tavattu.
Mitä tilaat kysyi hän. No katselin listaa ja tokaisin et hirviä kun metsästän ja sen liha on arkipäivää et jos mä tuollaisen "tavallisen" pihvin tilaisin sieni kastikkeellä.
"Miten vittu sä voit ampua eläimiä, on parempiakin harrastuksia" tuli kommentti. Tämän hän toki tiesi kirjoittaessaan kanssani. En oikein tienny miten suhtautua. "Mitä tulee juomaks" kysyi tarjoilija. Tilasin maidon. "Siis sä tuut ravintolaan juomaan maitoa. Normaalit ihmiset tilaa viiniä tai edes limpsaa"
Laskin jo hiljaa ykkösestä kymppiin et kestä nyt tää reissu.
"Kuin vanhat noi sun silmälasit on? jos meinaat kanssani liikkua sä vaihdat ne heti. En kehtais liikkua kanssasi" Oli hetken pohdinnan seuraava kysymys ja todellakin mulla on ihan normi lasit ehkä jopa muodin mukaiset mies lasit mut tuokin piti sanoa ääneen. Jotain väkinäistä keskustelua siinä käytiin ja kun ruoka tuli niin seuraavaa oli jo tulossa. "Siis miten sä pidät haarukkaa ja veistä, ooksä joku vasuri" Mä olin että anteeks nyt jos sekin vika minusta löytyy. Syötiin nousin pöydästä kiitin seurasta ja lähdin kotiin.
En voi ikinä käsittää miten siitä ihmisestä joka viestitteli asiaa tuli tuollainen minua kohtaan vihaa lietsoava ärsyttävä akka. Onneks yksikään muu tapaamani nainen ei ole ollut ikinä epäkohtelias ja muutenkin kun tiedän olevani tavallinen, asiallinen, ystävällinen ja hyvin pukeutuva joidenkin mielestä komeakin niin silti saa tuollaista kohtelua.
Ainiin hän toimii tampereen keskussairaalassa lähihoitajana. Muisti vaan jossain keskustelun välissä mainita et "vittu mä joudun varmaan huomenna taas hoitaan sitä vitun maalais pappaa, se huonekin haisee ihan jollekin maaseudulle ja se koko vitun äijä haisee"
Siis oikeasti tuo lause on totta samoin kuin koko tarina vaikka ei uskois.
Toivottavasti en joudu keskus sairaalaan hoitoon tai jos joudun niin tuota en halua lähihoitajaks kun taitaa ammattikin hänellä olla väärä.
Mutta se oli sellainen tapaus. Kiitän muuten teitä asiallisia treffikumppaneita joiden kans on ollu mukava viettää ravintola tai kahvi ilta. Ja etenkin sua eilinen treffikumppani;) Se leffa treella oli hyvä ja sun seuras vaik tiedän että tätä et lue. Kahden viikon päästä tavataan taas:) Odottavan aika on pitkä. - ouuuujeeee
Näitä siis riittää... Itse olin sen verran tyrmistynyt (ap olen), että otin profiilini saman tien pois, oma arviointikykyni ei ainakaan näytä toimivan. Haluan uskoa, että mukavaakin treffiseuraa miehistä löytyy, ehkäpä vielä joskus... Nyt toistaiseksi jos jonkun tapaan, niin sitten baarissa tai muussa perinteisessä paikassa.
- chat-no-thanks
30 miehen teksti pysäytti, muistin samalla jotain! Pari deittiä on todellakin terveydenhoitoalalta käyttäytynyt samaan tapaan. Tehden miehestä täyden tollon. Taitaa olla ammattitauti. Tämän jälkeen olen kyllä kiertänyt ammattikunnan, paha vain että ovat näemmä deittimaailmassa naisten enemmistö. No, on siellä varmaan aivan tavallisiakin, mutta ei kyllä nappaa!
30 miehen kokemus oli kyllä tosi ankea :-( Mutta tuollainen mies varmasti löytää vielä sellaisen naisen, jonka ansaitseekin!
Itselläni on monenlaisia kokemuksia menneisyydestä. Nykyisyydestä ei minkäänlaisia, koska 40 naisille ei tule edes vastauksia. Kaikille antaisin kuitenkin ohjeeksi tavata mahdollisimman pian, aina julkisella paikalla ja aina korkeintaan yhden kahvikupillisen/tuopillisen/lasillisen verran. Eikä sitä ennen pidä antaa oikeita yhteystietoja tai kertoa liikoja itsestään.- 0ehweu
Lisätään tähän vielä se, että pitäkää kännykkänne kiinni trefffien ajan. Taannoin kahvikupposemme aika eräänkin rouvan kanssa kului lähes kokonaan siihen, että hän puhui miehensä kanssa puhelimessa. Liekö rouvan lieka jäänyt liian kireälle kun ehtii vieraisiinkin;-)
Tästä on muitakin versioita. Exät tuntuntuvat olevan kumman aktiivisisissa väleissä ex-puolisoidensa kanssa. YH:n lapset vielä jotenkin ymmärrän, mutta puheet jääkaapin sisällöstä vievät hehkun itse treffeiltä. Toisella taas jono deittaajia on tullut liian julkiseksi ja pistää miettimään mitä minä teen joukossa.
- chat-no-thanks
Ihmiset eivät selvästikään ajattele toista eivätkä valmistaudu treffeille. Toisin kuin simasuu, olen sitä mieltä ettei kannata tavata liian pian. Mielipiteitä on monia. Jos deittailua leimaa kärsimättömyys, kannattaa tapaaminen unohtaa. Ihan selvästi ilmoittaa, että "taidamme olla sen verran erilaiset" ja toivottaa hyvää jatkoa. Ja myös omalta osalta päättää vastaaminen lähetettyihin tivauspyyntöihin. Tulee vähiten vahinkoa.
- juuh
Nuija jätkä,oisit lähteny menee,kyllä tommonen nuija ,maksakoon ite laskunsa,käytöstavat kunniaan,luusereita.on monenlaisia
- ei kiinnosta
Oltiin raflas yhen naisen kaa ja sit nainen näki kaverinsa jolle sanoi menevänsä juttelee. Tilasi sit siiderin kaverinsa jaa menivät toisen pöytään. Läksin saman tien menemään jolloi nainen tuli ulos perässä kysymään et eikö meillä olekkaan treffit. Sanoin et oli siihen saakka kunnes unohdit käytöstavat. En minä kyllä menisi kaverin kaa juttelee jos olis treffi.
- Tuulikkitar_
Miehellä oli pakonomainen tarve saada minut nauramaan, mutta huumorintajumme ei synkannut yhtään.Kun yritin sitten pitää keskustelun asiallisella linjalla, vinkatakseni ettei nuo vitsit oikein uppoa, mies yritti kahta kauheammin. Esimerkkinä näistä "vitseistä". Olin pukeutunut vähän liian lämpimästi, valittelin tätä ja otin villatakin välistä pois. Mies tähän, että aiotko ottaa kaikki vaatteet pois, sittenhän voidaan mennä suoraan tuonne mun kämpille.
Ou jee. Kun sitten aloin vihjailemaan, että on menoja illaksi, mies ehdotti pidempää kävelyreittiä. Tyypillä ei ollut minkäänlaista sosiaalista lukutaitoa. Ei siis varsinainen hirviötarina, mutta varsin vaivaannuttavat treffit nuo oli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p525632Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "692701Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181980No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol371816Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1561808- 191743
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5150881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191141Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy801129Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah64946