Onko aikuisviihde vaikuttanut seksielämään

tietääkö kukaan

Onkohan ihan kaikkialla saatavilla oleva aikuisviihde vaikuttanut ihmisten seksuaalikäyttäytymiseen? Karvattomuuden väitetään yleistyneen sen myötä mutta onko muitakin esimerkkejä.

20

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omakohtaisesti

      Omakohtaisesti voisin sanoa kyllä. Pahin esimerkkini on miesystävä (ei mikään pitkäaikainen), joka oli sitä mieltä, että minun olisi pitänyt ulista ja vääntelehtiä. Siis ihan joka kerta sama vaatimus ja valittaminen. Edes se rakastajani, jonka kanssa sain aikoinani melkein tajunnan vieviä orgasmeja, ei saanut minussa aikaan äänekkäitä reaktioita.

    • Ainakin heteroiden

      anaaliseksin yleistyminen on pornon syytä

    • y4y5454y7

      suuseksikin on pornosta opittu.

      • .

        Saattaisin hermostua ja purra poikki, ei kun ei, yök. Ei kuulu kusivehkeet minun suuhun.


      • ....................
        . kirjoitti:

        Saattaisin hermostua ja purra poikki, ei kun ei, yök. Ei kuulu kusivehkeet minun suuhun.

        purisit klitorista palan poikki? Hurja mies.


      • jkkyu
        .................... kirjoitti:

        purisit klitorista palan poikki? Hurja mies.

        Ei se ole kusivehje.


    • Minäpäs tiedän.

      Ei ole.

    • ryrr5y6

      1980,1990 ja 2000 luvuilla syntyneiden ihmisten seksielämään porno on vaikuttanut melko paljon.

      • LOL

        Aijaa et 12 vuotiaat harrastaa jo kunnon irstasta anaalia :D


      • Usko tai älä
        LOL kirjoitti:

        Aijaa et 12 vuotiaat harrastaa jo kunnon irstasta anaalia :D

        Kyllä ne riettaimmat pikkutytöt nykyään alkavat jakaa jo tuon ikäisinä. Korkkaajina toimivat yleensä 15-18 vuotiaat räkänokat, joskus vanhemmatkin miehet. Ja pornosta opittuja temppuja niiden kanssa tietysti tehdään.


    • Runkkutiheys kasvaa

      Ilman pornoa runkkaisin varmaan paljon harvemmin.

      • radical change

        osuit asian ytimeen.


    • ladykiller

      On varmasti. Nykyinen poikaystävä sanoi kerran, että naisen kuuluu olla karvaton kaulasta alaspäin.. ja tällä miehellä on vaikeuksia saada hommaa toimimaan, ellen pukeudu stay-uppeihin, sukkanauhaliiveihin yms hepeneisiin. Jos oon nakuna, homma on parissa minuutissa ohi tai sitten pikkuveitikka lerpahtaa kesken kaiken. Ko. mies kattoo todella paljon pornoa netistä. Semmosta se..

      • 19+16

        Sulla on kyllä huono poikakaveri. Itse olisin varmaan sellaisen laittanut jo vaihtoon. Posliiniksi en ajelisi vaikka mies sitä vaatisi, ja rakastellessa kuuluu olla alasti.


      • hm

        Saa sentäs viikset olla.


    • käsi käy

      On se vaikuttanut. Ilman sitä minullakaan ei olisi seksielämää.

    • Lollipop.

      Joo. Periaatteessa ei sen tulisi hetkauttaa mitenkään, kuten esim. alkoholiriippumattoman (ihmisen) saunaoluen juominen. Tapaa vain olla niin, että eniten sitä tölläävät ne, jotka ovat eniten alttiita oheisvaikutuksille, väärin omaksunnalle ja jäämiselle koukkuun; tasapainoiselle persoonalle sellaisesta ei pitäisi olla pelkoa. Pornoon kiinnittyvät pääasiassa miehet, harva nainen siihen koukuttuu. Mutta osapuolena nainen joutuu monesti sietämään (kohteliaisuuttaankin) vaikutuksia.

      Tulee jotenkin mieleen alakoulun satukirjan Myrsky ja Päivänpaiste. Kylmä ja tekninen asenne saa aikaan monesti enemmänkin suojautumisreaktion kuin luottamuksen, yhteenkuuluvuuden ja turvallisuudentunteen. Silloin ei oikein lämmitä. Ollaan ikäänkuin treenaamassa johonkin urheilusuoritukseen, jonka julkinen loppunäytös olisi jossain kuukauden päässä kevään pornomessuilla.

      Luulen, että nykyaika ruokkii tämänoloista asennetta niille, jotka ovat syystä tai toisesta (sulkeutunut ja rakkaudeton ympäristö esim.) pihalla seksuaalisuuden toteuttamisen henkisemmästä puolesta ja näkevät siten vain pornon kautta opitun pintakerroksen akrobatioineen ja "trendeineen". Teini-iän puolella ymmärrettävää, koska kypsyminen vie aikaa, ja sikälikin, että miehet pystyy brutaaliin suoritukseen helpommin ja muutenkin (kuten vaikkapa roiskeläppäroskapitsan syöminen suoraan jääkaapista pussikaljalla :).
      Se, että pornon tai miten vaan, parissa käsi (sormikin) joskus käy, niin siitä vaan, kunhan mielen sisustaa ja muuta toimintoja ei liiaksi haittaa. Riippuvuudet ynnä muut korviketoiminnothan syntyvät etupäässä joutilaasta ja jotenkin tyhjästä olotilasta, ja se on nykyajan ongelma. Osalla ihmisistä ns.tärkeän ja mielekkääksi koettavan tekemisen puute kaiken hyvinvoinnin keskellä vaivaa. Pikatyydykkeet liian suuressa määrässä "nautittuina" voivat nekin aiheuttaa ällön olon.

    • Näin on.

      Miksi miehet masturboivat?

      Saa harrastaa seksiä rakkaimpansa kanssa.

    • Mies1985

      On se varmasti vaikuttanut miesten seksuaalikäyttäytymiseen. Mutta naisten miniseksuaalisuus pysyy miniseksuaalisuutena. Naisten seksikäyttäytyminen on sitä miten mies vääntelee naista eri asentoihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe