Miten saa paino putoamaan nopeasti?

Lllllll

Olen 174cm pitkä ja painan 62kg. Haluaisin laihtua kesään mennessä tai viimeistään kesän loppuun mennessä 7-10kg. Voisiko joku kertoa miten saisin painon pudotettua mahdollisimman nopeasti?

5

366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heikkisi

      Leikkaa toinen jalkasi pois.

    • Amber22

      Cambridgen avulla teet sen turvallisesti, helposti ja nopeasti. Veikkaisin että parissa kuukaudessa olisit ton määrän pudottanut. Kannattaa kokeilla! :)

    • reenailijamimmi

      Itsehän olen 172cm ja painan 61kg ja voin hyvin. En tajua miksi haluat pudottaa painoa. Tähtää ennemmin kiinteytymiseen eli aloita puntti ja hanki lihasmassaa, huomaa että tällöin paino voi nousta lihas kun painaa läskiä enemmän.

    • Nopeasti meni

      Painoin kolme viikkoa sitten 64 kg ( pituus 160), ajattelin muutaman kilon tiputtaa. Juoksin kolme kertaa viikossa 6 km, vähensin leivän syöntiä yhteen ruisleipäpalaan päivässä. Mistään makeasta en ole koskaan pitänyt enkä jäätelöstä tms. Nyt painan 59. Taidan vielä muutaman kilon pudottaa. Tapanani oli syödä noin kuusi ruisleipäpalaa päivässä ja juustoakin melkoisen reilusti eikä todellakaan mitään kevytjuustoja. Homejuustoa ja Mustaleimaa yleensä. Juuston syöntikin kyllä väheni siinä kun vähensin sitä leivän syöntiä. Voita olen aina käyttänyt. Muuten olen kasvissyöjä. Koskaan aikaisemmin en ole laihduttanut.

    • ..

      toisaalta vaikka hyvin sait karistettua 5 kiloa, niin se määrä kyllä lähteekin tuosta alkupainosta helpommin kuin jos on 170 pitkä ja 60 kg. siitä haetaan jo tyylin vatsalihaksia ja luita näkyviin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      147
      3509
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      41
      1992
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      136
      991
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe