olen 34v vanha, ja enää ei mikään kiinnosta.
Alle 30v tykkäsin pelata tietokoneilla/konsoleilla pelejä, mutta enää ei sekään kiinnosta oikeastaan..
.
oikeastaan ei kiinnosta mikään, naiset nyt jonkun verran kiinnostaa, ja huomenna olisi treffit, toivottavasti menisi hyvin.
Liikunta kiinnostaa jokunverran, mutta siinäkin on se että sitä tekee paljon ainoastaan sen takia että pysyy kunnossa.
2.toisesta maailmansodasta tykkään lukea, en siitäkään kyllä enää niin paljoa.
Onneksi on hyvä työ, sitä osaan arvostaa.,
Pointti on se että kun on tullut ikää lisää niin ei oikein nappaa enää mikään erikoisemmin, toisaalta voi olla että tämänikäiset miehet ovat aikoja sitten perustaneet perheen ja se elämä soljuu sen perheen kanssa, itse ole jäänyt vähän kun laiturille..
Kun ei kiinnosta mikään niin ei kiinnosta..
elä vanhene, se ei kannata
12
78
Vastaukset
Vanheneminen on oikeastaan ihan hauskaa. Tekeminen muuttuu ja sen pitääkin muuttua. Suosittelen jotain yhdessätekemistä, yhdessä on aina hauskempaa kuin yksin. Ja onnea treffeille!
- hmm...
Olet nainen?
- Tee testi
STATUS: mies on istunut ruudun ääressä jo noin 10v yksin ja saa sieltä kaiken ja koko elämä on siinä, niin ei sitä enää saa treffeille.
Treffit on vaiva ja pettymys. "Kauheaa jos joku tulee kotiin ja istuu tuoliini, tai jos minua väsyttääkin, tai verensokerit putoaa, tai jos kesällä hikoilen ja toinen haistaa sen, apua se puhuu mulle ja tahtoo jotain..." - ja nainenhan ei ole livenä niin täydellinen ja ohjattavissa kuin netissä.
-Tässä on suomimiehelle uusi diagnoosi HL4. Helvetin laiska 4:s tyyppi.
Koneeseen kadonnut.
-Se piilohomo naisvihaaja, tuskansa ulkoistanut oli HL3.
TEE TESTI/ RATKAISU : Ilkka Taipale päästää teidät naiseläkkeelle. Ei tarvi enää. Ennenn eläkkeelle lähtemistä saatte hoitokuurina: 1) tietokoneet takavarikoidaan ja teille annetaan 3 vk:ksi kotitehtäviä. 2) menet kerrran/ vk käymään ensin yksin naapurikaupungin kioskilla ostamassa kahvia. Ja kysyt matkalla tuntemattomalta kelloa. 3) Menet valitsemasi ystävän kanssa käymään ruokakaupassa. Ostat normi ostoksesi. 4) jos tämä ei johda mihinkään, pääset eläkkeelle. Huom et saa lääkitystä, hoito on kolmi vaiheinen, saat yhden mahdollisuuden, sen vaikutus on täysin itsestäsi kiinni. Joten panosta siihen.
Ennen eläkkeelle siirymistäsi, pääset kävelemään 5 km kauniin luontopolun ympäri, ilman karttaa, etkä saa juosta. Vaan tehtäväsi on katsella rauhallisesti ympärillesi ja nähdä, haistella ja tuntea.
(Vai kuulostaako epäreilulta? Ei ole pakko - up to u) - ...
Älä kehtaa..olen sua vanhempi ja yhtään ei vanheneminen itketä. :-)
Tuun toki rumemmaksi, eikä enää vanhana välttis käy flaksi. Mutta olen muuten niin mahrottoman paljon onnellisempi ja "järkevämpikin" mitä nuorena. Elämän nälkä sen kun kasvaa ikääntyessä.
t. ihan just 36- ...
minusta näyttää että palstailun nälkä kasvaa ikääntyessä, jazuli ,)
- ...
... kirjoitti:
minusta näyttää että palstailun nälkä kasvaa ikääntyessä, jazuli ,)
Höpsis..olin ennen paaaaljon enempi täällä, kun nykyään. :-) Muistelehan paria vuotta taaksepäin.
- ...
... kirjoitti:
Höpsis..olin ennen paaaaljon enempi täällä, kun nykyään. :-) Muistelehan paria vuotta taaksepäin.
Mä ihan konkreettisesti istuin koneella jos en 24/7 niin tosi liki kuitenkin. Nyt sentäs pääsen jo maailmallekin ja saan koneen hyvillä mielin suljettua. Voin olla ilman nettiä useita päiviä eikä edes harmita.
- kerhoon
Tervetuloa
- ...
Paitsi tietenkin erona, että duunitkin on enää yks hailee nekin.
- ...
... kirjoitti:
Paitsi tietenkin erona, että duunitkin on enää yks hailee nekin.
Pakko sanoa, ettei muakaan kiinnostaisi yhtään käydä töissä tai osallistua yhteiskunnan luomiin paineisiin. Mieluiten olisin villi ja vapaa kaikista velvotteista..herää aamulla, mene duuniin ja miettiä illalla et pitäsköhän mennä nukkumaan, että jaksaa aamulla herätä töihin. Ja siitä sellaisesta pakolta tuntuvista velvotteista.
Tienataan, että saadaan elää..eletään että saadaan tienata jotta taas pystytään elämään. Ihan typerää. :-)
- jäykät sormet
HHEHE
Opettelin äsken tunnissa pianolla lontoon sillan ja synttäri onnittelulaulun.
Kyllä nappaa. Pitää vain tehdä erilaisia juttuja.
Hyvää sohvahometta. Nyt salille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648