miksi teet näin?

ihmettelen vaan

Hei tapailen yhtä miestä, mutta minua kiusaa, kun hän aina puhuu muista naisista, ja siitä miten naiset ovat hänen kimpussaan ja pyytävät jopa suoraan seksiä. Onko hänellä huono itsetunto? Haluaako tahallaan loukata minua, pelkääkö että menee liian vakavaksi meidän juttu? Sanoin että lopetetaan tämä mutta hän ei kuitenkaan sitäkään halunnut. Rakastan häntä, mutta en tahtoisi aina kuunnella muista naisista.Kiusaako tahallaan, kun huomaa että olen mustasukkainen.Olisiko paras koittaa unohtaa hänet, pitääkö hän minua vain koska tietää tunteeni, mutta ei kerro omiaan, tiedän , että jollaintavalla olen hänelle tärkeä, mutta millä?

12

237

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ota..

      mielukuvitusmies kuten jazuli.

    • näin.

      En tee.

    • paranna..

      ja vahvista oma itsetuntosi.

      Ja mietit, millaisen miehen itsellesi haluat ja saat juuri sellaisen miehen.

    • ...

      Taitaa olla tyyppi kihinöissään saamastaan huomiosta. Vaikuttaa sellaiselle miehelle johon en itse koskisi pitkällä tikullakaan, jos toi on sellaista neheenä asioista kertomista.

      Sä taidat olla vain yksi marja hänen kakussaan.

    • //Mies//

      "Onko hänellä huono itsetunto?"

      Ei välttämättä, mutta niiltä muilta (kauniilta?) naisilta saama huomio saa hänet käyttäytymään vähän ylimielisesti sinua kohtaan. Ehkä hän pitää sinua
      itsestäänselvyytenä, saa sinut aina luokseen sormia napsauttamalla?

      Olisi hauska nähdä sen miehen reaktio jos vaikka juttelisit iloisesti hymyillen kadulla jonkun hänelle tuntemattoman miehen kanssa ;)

    • zisel

      Se on mustasukkanen susta ja koittaa väkisin kääntää tilanteen niin että se mustasukkanen teidän suhteessa olet sinä eikä hän. Seuraavan kerran kun se rupee puhuu tollasia niin pudistele päätäs, anna suukko sille otsalle ja sano jotain että "voi sua" ja lähde pois.

      • niin?

        voiko suukon korvata suikkarilla?


      • vili.

      • zisel
        niin? kirjoitti:

        voiko suukon korvata suikkarilla?

        Ei missään tapauksessa!!


      • ap.
        zisel kirjoitti:

        Ei missään tapauksessa!!

        Myöhäistä. Muna on jo suussa lutkutilutkuti.


      • no

    • Tulipa tuosta mieleeni, että aika monet naiset antavat sen kuvan, että he kiinnostuvat miehistä pelkästään miehen kokemuksen ja suosion perusteella ja kiinnostuvatkin näin. Eli tässä asiassa sun pitää ehkä katsoa oman sukupuolesi pölhöihin myös, mutta aika moinen pelle saa kyllä olla jätkäkin, jos tuohon leikkiin alkaa, mut naiset on opettaneet, että niin saa piparia.

      Mulla on muutaman kerran käynyt niin, että nainen on alkanut kyselemään, olenko ikinä ennen seurustellut jne. kun en ole mainostanut seurusteluitani ja alkanut kuvittelemaan, että en saa naista ja olen joku epätoivoinen tapaus ja sitten se on vaihtanut mut sellaiseen mieheen, joka mainostaa isoon ääneen omia panojaan, koska on pitänyt sitä miestä suositumpana ja siten parempana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe