meikki kylpylään

kalpea olmi.

onko mitään kevyttä meikkiä, jota voisi pistää kylpylään/uimahalliin?
minulla on tosi kalpea iho, tummat silmänaluset, ja vaaleat huomaamattomat ripset&kulmat. En haluaisi näyttää uimahallissa ihan haamulta.
Kannattaisiko hommata ripsien ja kulmien kestovärjäykset. Rusketus olis tietty kiva juttu, mutta mihinkään solariumiin en halua.

Täytyy kai sit panostaa iloisiin ja värikkäihin bikineihin, jos ne vähän piristäisi haalean kalpeaa naamaa.

4

2721

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8fvdkjsn

      Voi olla kevyt meikkij os et päätä kastele. Laita hiukset kivasti ylös ja muista tasoittaa meikkivoide hyvin että ei näy rajoja, bikineissä sen huomaa parhaiten.

    • meikitön haamu
    • mymmmmmmeli

      Kuvailustasi päätellen voisit olla mun kaksoissisko. :) Mulla on vielä tumma tukka, niin näyttää vähän hassulle kun ripsiä ja kulmia ei naamasta erota. Silmänaluset on tummat ihan rakenteellisista syistä, iho kun on niin ohut että verisuonet kuultaa läpi.

      Mua tämä ei ole haitannut. Uimahalliin menen uimaan eli kuntoilemaan, enkä silloin muuallakaan käytä meikkiä. Kylpylässäkään en tullut ajatelleeksi koko asiaa.

      Mutta toki jos se sua häiritsee, niin laittaisin ne kestovärit. Kylpylässä ei yleensä sukellella vaan lillutaan rauhallisesti, sinne voisi laittaa ihan pienen pisaran meikkivoidetta tms. silmien alle. Ei siis niin että peittäisi tummat renkaat kokonaan, vaan vähän hälventäen niitä. Silloin ei näytä meikatulle, mutta kuitenkin vähän paremmalle kuin ilman.

      Kylpylöissä missä olen käynyt on myös kosmetologin palveluita tarjolla, eli kulmat ja ripset voi värjäyttää sielläkin.

    • ennekin käynyt..

      Kulmiin ja rispiin kestoväri ja osta Grimasin(halvempi) tai Joe Blascon meikkivoidetta,,,kestää uimisen ja hikoilun..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      250
      2239
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1684
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      47
      1329
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1035
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      836
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      820
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      790
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      768
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      766
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe