Seiti uunissa. Eikö panna alumiinifolioon ja miksei panna?
Sanokaa äkkiä
vähän äkkiä
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Voi panna jos haluat ettei rusketu ja on mehevämpi. Ei se muuta muuta.
Saako olla tunnin uunissa eli sama kuin ilman foliota?
Sama aika foliossa.
Ääh. Siis saa :)
Huuda kaheksalta.
Huudan :) Hyvä siitä tulee joka tapauksessa. Riittää et on kypsää, eikä raakaa, jollet halua sushia.
Mitä se siellä uunissa tekee? Paista seuvaava seiti pannulla tilkassa ölyä (sulata ensin). Seiti on muutenkin melkein kuin pahvia söis.. Uunissa kuivattamalla se muuttuu kissanruuaksi.
Voi, voi, kun dieettiä pitäis pitää...
Paitsi ettei ohjeet olleet kovin laihduttavia. Kermaa ja juustoa käskettiin panna sekaan. 8(
Out! No mutta nuo vaativat kuorrutusta ja rusketusta pintaan! Siis ilman foliota tuossa tapauksessa, jollet jättänyt niitä pois.
Sen paremmalla syyllä paistat kalan (sein) tilkassa öljyä/voita pannulla nopeesti ja kierittelet tuoreessa tillissä hoidon.
Pidä sitä dieettiä mieluummin sähköä säästämällä ja opettele kypsentämään ruoka nopeasti. Vokkipannu on avainsana..
(puuhellaan pari pulikkaa?)
HALT! OTA POIS UUNISTA! :)