huomasin tuossa juuri että mieheni on pettänyt minua mutten ymmärrä mitä olen tehnyt väärin ? jn kurjaa
miksi mies pettää??
13
484
Vastaukset
- Kuuulepppas
Älä lähde tuolle linjalle ollenkaan! Sinä ET ole tehnyt mitään väärin! Miehesi on se, joka on tehnyt väärin sinua kohtaan! Muista arvosi, nainen!!
Ei ole kyse väärin tekemisestä.
Jotkut ovat pettäjätyyppejä, joillakin syrjähyppy jää yhdenkertaiseksi. Etukäteen sitä et voi tietää. Minun mieheni petti aina...tosin vaimona tajusin sen vasta paljon jälkikäteen, kuten vaimot tuppaaat tekemään.
Se, mitä tulisi tehdä, keskustella siitä, miksi petti...eivätkö seksiodotuksenne kohtaa tms. Huomioitteko toisianne tarpeeksi. Onko keskusteluyhteytenne millainen. Ja se kaikista tärkein, PYSTYTKÖ ANTAMAAN ANTEEKSI.
Mietipä näitä.
Petä takaisin.
- Heinrich
Kostomentaliteetti on lapsellista...
Aloittaja ei ole tehnyt mitään väärää, vaan vastapuolesta se vika löytyy.
- Kummallista
Kummalliseksi on suhteet menny...vaikka kuinka oltais aviossakin, niin joillekin silläkään ei ole mitään merkitystä! Miehet on ihmeessä sen tappinsa kanssa ja ovat valmiita työntämään sen reikään kun reikään jos tilaisuus tulee.. Missä puolison kunnioitus ja uskollisuus???
- vai niin
tuksin sinä mitään väärin olet tehnyt. Monet miehet pettää kun saavat tilaisuuden ja miehes ajattelee munallaan siinä vaiheessa kun tietää saavansa vierasta pimppiä. Ja vahinkossa ei voi pettää vaan se on aina tahalline teko. Miehes ei ole luotettava kumppani ja sellasen kanssa ei kannata seurustella. ei miehes pysty sitoutumaan yhteen naiseen pitkäksi aikaa ja se onkin aika monen miehen ongelma.
- witun guuuubo
Anna luvallasi käydä naimassa kauniimpia ja parempia akkoja, niin loppuu pettäminen alkuunsa!
- zdbsaa
kummasti vain mies suuttuu kun kysyy oletko saanut vierasta heti nyrkit pystyssä eiks se ole aika laila sen merkki??
- NikoS
Varmaan samoista syistä kuin naisetkin.
- mk
Pitäisi ensin viettä se hurja sinkkuaika ja sitten kun se ei enää kiinosta niin kannattaa vakiintua että sileen. Toisell seuruatelu sopii ja toislle ei.
- Bullish.
Miehet pettävät ihan samasta syystä kuin naisetkin. He haluavat himoita ja tuntea itsensä halutuksi seksuaalisesti.
Vika ei tietenkään ole petetyssä, mutta käsi sydämellä, oletko muistanut osoittaa rakkauttasi ja seksuaalista haluasi miehellesi vai oletko vain antanut velvollisuusseksiä?- 19 + 11
Pettäminen on tahdonalainen asia, seksuaalinen halu ei.
- Bullish.
19 + 11 kirjoitti:
Pettäminen on tahdonalainen asia, seksuaalinen halu ei.
Totta, mutta asia ei ole niin yksinkertainen kuin annat ymmärtää. Me olemme vain ihmisiä, emme koneita! Jos olet pitkään tahtomattasi ilman seksiä, huomiota ja hyväksyntää niin vahvimmankin ihmisen tahto alkaa horjumaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1014507Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293343No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 361388
- 341183
- 371116
- 131064
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872