autiota

onpas pimäee täälä ylitornion kylillä kun ei ole katuvalot palahneet pitkiin aikoihin, haudoillakin oli enemmän valoja
5166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

helvettiäkö niitä tyhjäle kyläle polttaa...järki hoi..

Äänestä
  • oot aivan oikeassa, katos nythän ne alkaa kylän keskustaa mukamasti entraamaan, mutta eikös se ole jo vähän myöhästä ja järjelläkin ajatellen nurinkurita hölmöläisten touhua muistuttavaa puuhailua ku ensin kylä asukkaista tyhjätään niin kelles sitä oikein sitten entraillaan onkos se sitten se uus vanhus rivitalo niin suuri juttu että siihen tullee paljon asukasta he he heeeeeee

    Äänestä

ne pitää säästöliekkillä heti kun mahdollista niin valot pois,kyllähän se oudostaa.

Äänestä

ne säästää taasen katsomatta turvallisuuteen

Äänestä
  • tulin torniosta kilppikselle ,en erottanut ylitornioo muusta metsästä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sumuvalot kirjoitti:

onpas pimäee täälä ylitornion kylillä kun ei ole katuvalot palahneet pitkiin aikoihin, haudoillakin oli enemmän valoja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu