"Uhri halusi unohtaa tapahtuman, mutta sana kiiri."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041815464058_uu.shtml
Ehdotan kuolemantuomiota raiskausten uhrien perusteettomasta mustamaalaamisesta sillä verukkeella, ettei uhri kerro itse tapahtuneesta.
15-vuotias raiskattiin - halusi unohtaa
11
162
Vastaukset
- //-
Palstalla raiskaajaksi syytteleville myös?
- mölli.
dazu kirjoitti:
Nyt sä projisoit. Sä oot syytellyt perusteettomasti syyttelemisestä.
pölli.
lobeta!
- dazuni
Tekijät mamuja. Tässä Helsingin käräjäoikeuden tuomio:
http://pastebin.com/2vg8pAzN- :(
Hyi hitto, mikä tapaus! Hyvä, että tekijöiden nimet mainittu tuossa..
- projisointia
Motiivina raha. Syytetyt olettivat, että asianomistajan motiivina on raha. Kertoo heidän omasta ajatusmaailmastaan.
- 53j7j7
Tiedän useamman alle 16 vuotiaan, jotka nussituttavat itseään saadakseen ison korvaussumman itseään alle 16 vuotiaana nussineilta miehiltä. Erös aloitti nussituttamisensa 13 vcuotiaana ja tienasi oikeudessa yli 200.000 euroa miehiltä.
- se on
pedoille ihan oikein!
Asiaa se ei muuta miesten kohdalta mihinkään he ovat pedoja ja sillä siisti.
13-vuotias taas on aika pihalla siitä mitä saa ja voi tehdä.
- 4D tähti
Mustamaalausko nyt on tähän asiaan liittyen se suurin rikos?
Miksei raiskaus tai asenneilmapiiri, jonka mukaan raiskaus on ok? Mikäs tässä nyt oli noinkin jännä asia kuin perusteeton mustamaalaaminen ilman uhrin suostumusta?
Jos purat tosta linkkaamastasi jutusta pelkät kylmät faktat, niin aloituksesi on täysin perusteeton.
Sitä paitsi ennenkuin ehdotat moista tuomiota tehdyn rikoksen X pohjalta uhria mustamaalanneille, niin lienee olisi paikallaan todeta myös kantansa sopivasta tuomiosta ko. rikoksen alunperin tehneille? Muuten hukkuu mittasuhteet asiassa.
Ja mitä itse asiaan tulee, niin en ihmettele että uhri halusi unohtaa kaiken. En minäkään haluaisi muistaa mitään kurjia keissejä elämässäni, vaikka ne tässä kontekstissa paljon leppoisempia onkin. Oikeastaan pidän aika outona jos joku nimenomaan ja korostetusti haluaisi muistaa kaiken baasan elämästään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2412608Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka122162Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3231880- 1031639
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois861546Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001250- 671200
- 251131
- 501083
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl731016