Sanokaas, mitä mieltä olette että poika värjää hiuksensa? Olen 16-vuotias poika ja ajattelin värjätä hiukseni tummanruskeaksi (normaalisiti vaalean - ja tummanruskean väliltä. Saako helposti poistettua värin jos en tykkääkään?
Lisäksi olen harkinnu kulmakarvojen värjäämistä, ihan okei? Ja millä tuotteilla ne sitten värjättäisiin? Mistä saisi? Saisiko nekin pois helposti jos ei tykkääkään?
Kiitos vastauksista jo etukäteen! :) Ja värjään huomenna, jos värjään, toivottavasti tulee nopeasti vastauksia (:
Hiustenvärjäys
pppoika96
1
<50
Vastaukset
- 19
Kulmaväri poistuu karvan kasvun myötä, kuukaudessa tms. Kulmavärejä saa ihan kosmetiikkaosastolta vaikkapa sokokselta tai anttilasta. refectocil on minun lempimerkkini. helppo käyttää. Jos ohje sanoo 10 minuuttia vaikutusaikaa niin pyyhi pois 5 minuutin kuluttua ja lisää tarvittaessa toinen kierros niin ei tule liian tummaa.
Hiusten tummennukseen suosittelen kevytväriä joka haalistuu pikkuhiljaa pois. PolyColor tai Casting. Valitse tosi lähellä oleva sävy niin ei tule tyvikasvu-raitaa ja noudata ohjeita ihan kirjaimellisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p565735Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "752902Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella212137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401925Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1611829- 191818
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v51548Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83117281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191171Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah69996