Välimeren miehet Helsingissä

voikiinnostaa

Kuka tietää missä liikkuvat onko joku tietty kahvila/ravintola? en tarkoita muslimeita, huonoja kokemuksia..

7

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • true love

      Meinaax mennä kauppaan ittees niille.

    • Paree ilman

      Kun nyt yleistät muslimimiehet kaikki huonoksi, niin anna mennä ihan kunnon älykäs yleistys: kaikki miehet aiheuttaa huonoja kokemuksia.

      • 1@2

        kai ne siel kaduil kävelee niinku muutki ihmiset. Tyhmä kysymys.


    • go with da flow

      tutustu yhteen = löydät kaikki, kun piirit ovat niin pienet

    • missäkaikkifiksummat

      ei mitään hyviä vinkkejä täällä kuten arvelinkin, toki ulkomaalaisiin tutustuminen tarkoittaa vain itsensä myymistä, toki kaikki avioliitot ja perheetkin teidän mielestänne perustuvat varmaan vain itsensä myymiseen!

      hieno elämä teillä jos koko elämänne perustuu noihin ajatuksiin!

      ette voi tietää minkä maalaisia naisia täällä käy, mutta onhan tämä väärä foorumi keskustella kulttuureista, harmi ettei kukaan ole tietääkseni? perustanut foorumia jossa voisi asiallisesti keskustella suhteista, ulkomaalaisista, kielistä, kulttuurieroista yms. Jos haluaisi ihan vain uusia ystäviä Välimeren maista tulevia miehiä/naisia niin onko se niin väärin? onko väärin jos haluaa pitää kielitaitoaan yllä ja puhua esim. kreikkaa, espanjaa, italiaa, mutta ei saa siihen tilaisuutta jos ei tunne ketään näistä maista olevia ihmisiä. Ilmeisesti ainoa keino pitää kielitaitoa yllä on matkustaa ulkomaille, mikä taas teidänlaistenne ihmisten mielestä tarkoittaa vain pelkkää "seksilomaa!" mukavia rasisteja kerrassaan

      • 6576767

        "Jos haluaisi ihan vain uusia ystäviä Välimeren maista tulevia miehiä/naisia niin onko se niin väärin?onko väärin jos haluaa pitää kielitaitoaan yllä"

        Otsikossa puhuit vain miehistä, eli eiköhän se kerro aika selkeästi, millaisen "kielitaidon" ylläpitämisestä tässä on kyse.


      • UAHAHAHAHA

        PWNED! Btw jos haluat keskustella kulttuureista niin silloin sinun olisi hyvä nimetä kulttuuri. Välimeri ei ole kulttuuri, se käsittää ison katraan toisistaan räikeästikkin eroavia kulttuureja. Etelä-eurooppalaisia miehiä ei täällä mitenkään erityisen paljon ole, ne jotka ovat saattavat hyvinkin liikkua paikallisten kanssa. Turkkilaisia, irakilaisia yms. lähi-idän kansaa löydät kyllä varmasti ainakin Helsingistä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5130
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      119
      1626
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      15
      1459
    4. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      50
      1376
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1183
    6. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1070
    7. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1037
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      999
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      60
      817
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      793
    Aihe