olen(ko) hukassa..??

noruskinen..99

Mies haluaisi aloittaa suhteen. Itse en osaa sanoa,olen aikas hajamielinen immeinen.Hän 24 vuotta vanhempi.Kovin on huomaavainen ja muuta..Minua kuitenkin häiritsee ikäero,siis ei siinnä mielessä ettäkö se ongelma.Suoraan sanottuna miehen ulkonäkö ei ole mikään hekomoillinen..Toisaalta mitäs väliä.Onkos minulla vain jokin huono itsetunto vai?Mitäpäs hommailen kun suhteen hän haluaa aloittaa.. Olen toistaiseksi vältellyt liikkumasta hänen kanssaan yhdessä ulkona,ajattelen liikaa muiden mielipiteitä.jep.Luulin etten ole pinnallinen ihminen,näemmä olenkin.Aiemmat suhteet olleet yli 15 vuotta vanhempia ja heidän kanssaan vähän sama ongelma.No,mielipiteitä?

2

118

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omaaikää

      Älä ihmeessä aloita suhdetta ! Vai omaishoitajaksiko haluat ? Puolisostaan tulee olla ylpeä, ja sitä sinä et kyllä ole.

    • Piudeli

      Mielestäni sun ei pitäisi alkaa mihinkään suhteeseen ennen kuin tunnet itsesi hieman paremmin... Jos sun pitää tuntemattomilta ihmisiltä kysellä tollaisia aisoita, niin hmm... onnea.

      Mieti tilannetta toisin päin? Miehesi kirjoittaisi täällä sinusta saman viestin? Ettei kehtaa kulkea kanssasi päivänvalossa jostain sinusta johtuvasta syystä... Että häpeää ulkonäöäsi?

      Kirjoituksesi perusteella en ajattelisi, että olet pinnallinen. Annat vain vähä-älyisen vaikutelman itsestäsi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2130
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      171
      1893
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1310
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1150
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      942
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      899
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      849
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      772
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      691
    Aihe