Ripsien pidennys Tallinassa

2012

Onko kellään kokemusta ripsien pidennyksestä Tallinnassa, tai muualla Virossa?

1

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iuytfgh

      Varasimme ystävättäreni kanssa molemmille ripsienpidennys-ajat Tallinnan Casa Bellaan (narva mnt.22).
      Ajat olivat samaan aikaan, eli makasimme vierekkäin.
      Ennen ripsien laittoa keskustelimme hoitajien kanssa siitä, millaiset haluaisimme, molemmat teimme hyvin selväksi, että haluamme vain hieman paksummat kuin omat, ei pidempiä, koska omat ovat jo pitkät, ainoastaan turhan ohuet. Kosmetologi vakuutti, että saisimme mitä halusimmekin.
      Ripsien laitto kesti 1,5h, ei sen kummempaa kipua tms.
      Tämän jälkeen sain peilin käteeni, ja järkytys oli niin suuri, että itku tuli siinä paikassa! Ripset olivat todella pitkät ja paksut, ihan kuin olisi ollut karvatupot silmillä, ne myös painoivat todella paljon. Ripsiä ei oltu aloitettu sisänurkasta asti, vaan aivan liian keskeltä, sisänurkassa omia `tyhjiä` ripsiä.
      Ripset myöskään eivät näyttäneet siltä, että olisivat kasvaneeet luomesta ulos, vaan `leijuivat ilmassa`, kun ei ole tippejä juureen saakka työnnetty!
      Ystävättereni sai täydelliset ripset, ei mitään ongelmia hänellä.
      Minä huomautin huonosta lopputuloksesta, mutta ripsien laittaja väitti vastaan. Ei hän ole tehnyt mitään väärin, hän on tehnyt näitä 6 vuotta.
      Epäilen suuresti ettei ole, tyttö oli tuskin 30-vuotias.
      Pyysin häntä korjaamaan, mutta ei kuulemma enää voi tehdä mitään?!?
      Asiasta nousi iso riita, minä itkuisena vaadin ottamaan ripset pois, ja kosmetologi vastustelle otti ne silmistäni pois. Irrotusaine kirveli hullun lailla, eikä edes auttanut, vaan ripset revittiin irti. Omat paloivat(?) todella vaaleiksi, niistä lähti todella paljon tuuheudesta, on aukkoja missä ei ole karvoja, ja osasta kohtaa poikki alueita, sellaisia tynkiä.
      Myyjä pakotti maksamaan palvelusta täyden hinnan, ja yritti viellä lisätä tähän päälle poistosta hintaa.
      Mitään pahoitteluja en saanut tekijän virheestä, vaan kaikki oli minun syytäni alusti asti. Kipu ja turvotus kesti vuorokauden.
      Omat ripseni ovat nyt pilalla, eikä niitä saa korjattua edes suomessa. Kävin kyllä kysymässä ammattilaisilta.
      Syksyä odotellessa käytänkin upouusia aurinkolasejani!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1775
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1260
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      925
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      698
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      696
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe