Ketkä naiset oikeasti diggaa tästä tyylistä, että miehen yllä on esim:
- Hiphop lippis
- Lyhyehkö, hyvin kiharainen pehko (vrt. Pelle Hermanni)
- Puolessa pärseessä roikkuvat housut
- Urpot aurinkolasit jotka peittää puolet naamataulusta
- Nappikorvikset
- Kaulakoruja
- Karvaton ja lihakseton olemus
- Hiphop lippis
- Lyhyehkö, hyvin kiharainen pehko (vrt. Pelle Hermanni)
- Puolessa pärseessä roikkuvat housut
- Urpot aurinkolasit jotka peittää puolet naamataulusta
- Nappikorvikset
- Kaulakoruja
- Karvaton ja lihakseton olemus
Vastaukset 20
Vanhimmat
pikee/kauluspaidat, väreinään hempeän pinkkiä tai muita pastellisävyjä jne.
Kuvailit muuten yhden tuttavani, joka on ulkoisesta olemuksestaan huolimatta ihan kiva tyyppi.
Ei naiset tykkää, mutta tytöt, jotka eivät ole henkisesti vielä kasvaneet aikuisiksi naisiksi.
Joo, ei naiset kyllä tykkää. Itse lasken itseni naiseksi (olen 19v) ja en kyllä todellakaan katso sitä hyvällä jos miehellä on pillifarkut jotka roikkuvat puolessa reidessä. Näyttää todella rumalta. Hyvin istuvat vaatteet pitää olla! Karvattomuus ja lihaksettomuus nyt ei häiritse niin paljon, kun ei kaikilla aikuisillakaan miehillä mitään hirveitä lihaksia ole - eikä tarvitsekaan olla. Rinnasta tykkään eniten suht karvattomana, mutta kyllä miehellä muuten pitää karvoja olla.
on se hiphop lippis ja housut puolessa perseessä.... hyiiii. Mutta niitä näkeekin teinien yllä.
Lihasten puute ei mun mielestä haittaa, kunhan on silleen terve kuitenkin, eikä ihan luuranko. Ja jotkut korvikset, korut, lävistykset yms. voi olla hienojakin, riippuu minkälaisia ne on. Hip Hop tyylistä en välitä, mut joku gootti tai hevari vois olla ihan komee.
en ymmärrä tätä "justin bieber" -lookia
bieber ja nygård tyyliä näkyy kieltämättä katukuvassa
Vittu Bieberillä on hyvä tyyli. Prkle
Onks tää Vittu Piiperö jotain sukua tolle Justiina Piiperölle?
Ootko ees nolo -.- ikää oli? ja sori en tunne ketää Justiina Piiperöö...
Ikää on. Se kun tuppaa ajan myötä lisääntymään, niin menneiden aikamuotojen käyttäminen - ikään kuin ikää ei muka enää olisi - on vähän pöhelöä. Se on siitä jännä.
Kyllä se sullekin vielä valkenee, kunhan ikää tulee lisää.
Näin ikään.
lasketaanko ne vai "miehiksi"?
Sanoi yllä olevan kuvan henkilö :D
jep
Aina kuulee sanottavan miten mies ei saisi pukeutua, mutta sitten kun yrittää tiedustella jotain esimerkkejä hyvästä pukeutumisesta, niin onkin hiljaista. Olisiko jollain naisella siis heittää ihan konkreettisiä esimerkkejä mieluisasta pukeutumisesta?
varmaan riippuu naisen omasta tyylistä?
Mun mielestä perusvaatteet on kivan näköset. Eli ei toi "hopparilookki" vaan ihan tavalliset farkut (ei saa lököttää hyi) ja peruspaita, vaik joku neule tai huppari. Ja kengillä ei oo niinkään väliä kunhan on suht siistit.
miusta toi on ihan söpö tyyli ja ei sillä miehen tyylillä ole mielestäni niin väliä (:
Ois jees jos miehet käyttäis muita hattuja kuin niitä pipoja tai lippalakkeja,, samoin on olemass muitakin kenkiä kuin tennareita ja lenkkareita.. huoh.