Miktä vaatteet toimivat parhaiten yhden yön juttujen etsinnässä?

Marx and Spencer

Iltaa vaan tännekin! Mitkä vaatteet toimivat parhaiten miehillä yhden yön juttujen etsinnässä yökerhoissa/baareissa/yöelämässä? Elän siinä käsityksessä että mahdollisimman erikoisen näköiset/räikeät/silmäänpistävät/ erikoisen näköiset kauluspaidat ois aika hyvä olla ja huoliteltu ja tyylikkäät vaatteet. Joku alan harrastaja tietää varmasti paremmin. Joskus oli tällä palstalla aihettä käsitelty ja jotkut tais sanoa että mahdollisimman oudon näköiset ja erikoisen näköiset vaatteet toimivat parhaiten.Omia kokemuksia yhden yön/ alan harrastajilta?

10

732

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen vaatii

      En halausin mitään pellevaatteissa kulkijaa tai maalitaulua! (toimii ehkä riparilla)Siisti asu ja sopivan rohkea flirtti voi viedä pitkälle..

    • luulen niin

      se toimii kun ei ole vaatteita lainkaan

    • gimme gimme man..

      Tuskin,pa..:) Jos alat hyppiä ilkosillasi kahvilassa tai tapaamispaikassa-saat naisen käsilaukusta päähäsi..ja Piipaa auto vie ea päivystykseen vahvana epäilynä psykoosista..

    • Nuuskamuikkunen

      Puku päälle, irtoaa. ;)

    • Forest Boy

      itse käytän pukua ja jotain todella erikoisen näköisiä kauluspaitoja. Ostin muuten Ruotsin vaateliikkeestä näitä paitoja kun viimeksi viihde matkalla kävin.:)

      • Star M

        Onko kovinkin siroja nämä paidat?


    • Sitä jotain oltava!

      Heh, kyllä on uusavuttomuus huipussaan kun mies joka naisen puutteessa kyselee netissä miten pukeutua jotta saisi naisen mukaansa. Ei minun ole moiseen tarvinnut alentua. Hallitsen pukeutumisen ja naisen saanut aina mikäli ollut sopiva ehdokas paikalla. Kauris miehenä en tietenkään jokaiseen repsahda.

    • Gentleman

      Rohkeat ja räikeän näköiset vaatteet toimii parhaitan joilla erotutaan joukosta. Tosin tärkeintä on puhtaus,siisteys ja hyväntuoksuinen mies. Jokainen fiksu herrasmies tietää nuo olennaisimmat ja tärkeimmät asiat. Puhtaana ja raikkaana sekä mielellään tyylikkäänä siis aina yöelämään ja hyväntuoksuisena.

    • Gentleman

      Niin ja se että ei olla sitten liian maistissa/soossissa vaan selvinpäin suurinpiirtein:). Pelaa paikatkin selvinpäin :).

    • Rocker1515

      T-paita jossa teksti "PILLUA TEKEE MIELI"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      93
      4732
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3902
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      205
      3774
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1224
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1193
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1085
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      33
      942
    Aihe